Johnson & Johnson Türkiye’den İstanbul Medipol Üniversitesi Öğrencilerine Mentorluk Desteği

Johnson & Johnson Türkiye’den İstanbul Medipol Üniversitesi Öğrencilerine Mentorluk Desteği

Johnson & Johnson Türkiye, İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri için ‘Mentorluk Programı’ başlattı. Johnson & Johnson Türkiye’nin WLI & DEI (Women’s Leadership & Inclusion ve Diversity, Equity & Inclusion) çalışan kaynak grubu önderliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Johnson & Johnson Türkiye ile İstanbul Medipol Üniversitesi arasında nihai protokol imzalandı.  

Hastalıkların geçmişte kaldığı bir gelecek yaratma yolculuğunda genç yeteneklere yönelik kariyer odaklı çalışmaları ile öne çıkan Johnson & Johnson Türkiye, İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri için mentorluk programı başlattı. 18 mentor ve 21 mentee (danışan)ın yer aldığı program kapsamında eczacılık fakültesi öğrencilerinin, sektör uzmanlığı hakkında desteklenmesi amaçlanıyor.

Mentorluk programı Johnson & Johnson Türkiye bünyesinde çalışan gönüllü ekiplerin destekleriyle hayata geçerek 6 ay boyunca devam edecek. Ayda bir kez 1 saat olmak üzere 6 oturum olarak planlanan görüşmelerde, eczacılık fakültesi öğrencileri sektör hakkında uzman tavsiyeleri alabilecek. Johnson & Johnson Türkiye bu projeyle öğrencilerde sektör farkındalığı yaratmayı, güçlü bir profesyonel ağ geliştirmeyi ve çalışanlarının mentorluk yetkinliklerinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Johnson & Johnson Hakkında:

Johnson & Johnson olarak, mutlu hayatların, gelişen toplumların ve ilerlemenin temelinin toplum sağlığı olduğuna inanıyoruz. 130 yıldan fazla bir süredir her yaşta ve yaşamın her aşamasında insanların iyi ve sağlıklı olmasını hedefliyoruz. Bugün, çeşitli sağlık şirketlerinden biri olarak, erişimimizi ve gücümüzü toplum sağlığı için kullanmayı taahhüt ediyoruz. Sağlığa erişimi geliştirmeye, daha sağlıklı toplumlar oluşturmaya, herkes için her yerde sağlıklı bir zihin, beden ve çevre sağlamak için çalışıyoruz. Toplum sağlığını geliştirmek için kalbimizi, bilimselliğimizi ve zekamızı ortaya koyuyoruz.

Johnson & Johnson’ın İlaç Şirketi Janssen Hakkında:

Janssen’de, hastalıkların geçmişte kaldığı bir gelecek yaratıyoruz. Johnson & Johnson‘ın ilaç şirketi olarak, hayal ettiğimiz bu geleceğin hastalar için gerçeğe dönüşmesi amacıyla durmaksızın çalışıyoruz. Bu yolda hastalıklarla mücadelede bilimin, hastaların tedaviye erişimini artırmada zekamızın ve umutsuzluğu iyileştirmek için kalbimizin gücüyle hareket ediyoruz. En büyük farkı yaratabileceğimizi düşündüğümüz tedavi alanlarına odaklanıyoruz. Aktif faaliyet gösterdiğimiz alanlar: Onkoloji-Hematoloji, İmmünoloji, Merkezi Sinir Sistemi, Bulaşıcı Hastalıklar, Pulmoner Hipertansiyon ve Kalp-damar ve Metabolizma Hastalıklarıdır.

 

Daha fazla bilgi için http://www.janssen.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Amgen Türkiye “IamGenius” ile Gençlerin Biyoteknoloji Alanındaki Yaratıcı Fikirlerini Ödüllendirdi

Sonraki

TRPharm, 10. Yılını Antalya’da Çalışanlarıyla Birlikte Kutladı

Öne Çıkanlar