M. Ahmet Şencan, Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META MS&T Lideri Olarak Atandı

Mustafa Ahmet Şencan, Ocak ayı itibariyle Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak görevine başladı.

Menarini, ilaç sektörünün önde gelen isimlerini bünyesine katmaya devam ediyor. 2019 yılından bu yana Konsta Solutions’ta Kurucu/Direktör olarak görev yapan M. Ahmet Şencan, Ocak ayı itibariyle Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak Menarini’ye katıldı.

M. Ahmet Şencan, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık bölümünde lisans, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık, Farmasötik Teknoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1995-1996 yılları arasında MSB Ordu İlaç Fabrikası’nda Katı ve Sıvı Ürünler Üretim Müdür Yardımcısı olarak görev alan Şencan, 1996-2004 yılları arasında İE Ulagay İlaç’ta sırasıyla Ar-Ge Şefi, Ar-Ge Müdürü, Non-Steril Ürünler Üretim Müdürü, 2004-2012 yılları arasında Biofarma İlaç’ta sırasıyla Fabrika Müdürü ve Fabrika Direktörü, 2012-2019 yılları arasında Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri’nde sırasıyla Ar-Ge, Üretim ve Kalite Direktörü, Ar-Ge, Üretim ve Kalite’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve son olarak 2019-2023 yılları arasında Konsta Solutions’ta Kurucu/Direktör sorumluluklarını üstlenmiştir. M. Ahmet Şencan kariyerine Menarini Türkiye Teknik Operasyonlar Direktörü ve META Bölgesi MS&T Lideri olarak devam edecek.

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında İbrahim Etem Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Menarini, Türkiye’de 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

”Fijital” Bir Ekosistem: LifeClub ile Sağlıkta İnovasyon

Sonraki

DoktorTakvimi, 2023 Yılı Sektör Verilerini Açıkladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar