MENARINI TÜRKİYE HAYATA SANAT KATMAYA DEVAM EDİYOR

Menarini Türkiye’nin ülkemiz sanatını temsil eden önemli eserlere dair merak edilenleri paylaştığı Pills of Art Türkiye dijital sanat projesi, farklı şehirlerin sanat koleksiyonlarını keşfe çıkıyor. Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleştirilen çekimlerle, Türkiye Sanat Tarihi’nin en çok yorumlanan başyapıtları yeniden hayat buluyor.  

Pills of Art Türkiye projesinin yeni videolarında Osman Hamdi Bey’in 1908 tarihli “Silah Taciri” isimli tablosu, Abdülmecid Efendi’nin kişisel sanat anlayışını açıklayan “Haremde Goethe/ Mütalaa” eseri, Bedri Kulları’nın “Alman Çeşmesi”, Halil Paşa’nın İstanbul Boğazı’ndaki yalıları resmettiği “Boğaz” isimli tablosu ve başarılı bir doğa gözlemcisi olan Hoca Ali Rıza’nın “Manzara” isimli eserleri küratör Güler Dişbudak’ın anlatımıyla sanatseverlerle buluşuyor. 

19 Eylül 2022, Türk sanat tarihinin en çok yorumlanan başyapıtları Menarini Türkiye’nin Pills of Art Türkiye projesi kapsamında yeni bir bakış açısıyla yorumlanıyor. Sanatseverlerin ilham kaynağı olan bu eserlerin tarihsel bağlamları, kavramsal çerçeveleri, teknik özellikleri ve içerikleri, küratörlerin çok katmanlı anlatımıyla sanatseverlere sunuluyor. 

Çekimleri Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleşen ve küratör Güler Dişbudak’ın anlatımı ile devam eden Pills of Art Türkiye projesinin yeni bölümünde, usta sanatçıların eserlerine dair anekdotlar ve merak edilenler Menarini Türkiye YouTube sayfasında kısa videolarla paylaşılıyor. Sanatseverleri dijital bir keşif yolculuğuna çıkaran projenin yeni videolarında Osman Hamdi Bey’in 1908 tarihli “Silah Taciri” isimli tablosu, Abdülmecid Efendi’nin kişisel sanat anlayışını açıklayan “Haremde Goethe/ Mütalaa” adlı eseri, Bedri Kulları’nın “Alman Çeşmesi”, Halil Paşa’nın İstanbul Boğazı’ndaki yalıları resmettiği “Boğaz” isimli tablosu ve başarılı bir doğa gözlemcisi olan Hoca Ali Rıza’nın “Manzara” isimli eseri inceleniyor. 

Ecz. Işıl Çelik Uzunçakmak

Dijital sanat projesi Pills of Art Türkiye’nin yeni eserler ile sanatseverlerle buluşmaya devam edeceğini belirten Menarini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Ecz. Işıl Çelik Uzunçakmak; “Menarini’nin global çapta 60 yılı aşkın bir süredir devam ettirdiği “Pills of Art” sanat projesini Türkiye’de bu yıl  Haziran ayında  “Hayata Sanat Kat” mottosu ile hayata geçirdik. Bir sağlık firması olarak sektörde kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümlerimiz ile var olurken, bu projemiz ile de sanat alanında ülkemizin önemli eserlerinin merak edilen hikayelerinin erişilebilir olmasını amaçladık. Hem globalde hem de ülkemizde projemize gösterilen ilgiden ve olumlu geri dönüşlerden dolayı çok mutluyuz.”dedi.

Pills of Art Türkiye videolarına Menarini Türkiye YouTube sayfasından ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/c/MenariniT%C3%BCrkiye/playlists

KÜRATÖR GÜLER DİŞBUDAK HAKKINDA:

1975 Yılında Ankara’da doğan Güler Dişbudak, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Resim Bölümünden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü,  Heykel Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde Ressam görevine devam eden Güler Dişbudak, yurtiçinde kişisel ve karma resim sergileri hayata geçirmiştir. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan sanatçının aynı zamanda, doğa sevgisinin işlendiği ve eserlerinin manifestosu olan deneme içerikli “Sandal Saati” adında bir kitabı bulunmaktadır. 

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA:

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında Türkiye’nin ilk ilaç firması İ.E. Ulagay’ı satın alarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Menarini Türkiye, ilaç sektöründe 100 yılı aşkın tecrübesi ile kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümleri sunmaktadır. İstanbul’daki fabrikasında Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçlarının üretimini yapan Menarini, Türkiye’deki 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanları sağlıklı bir gelecekle buluşturmak için çalışmaktadır. Kincentric Best Employers 2021 programı kapsamında Türkiye’nin En İyi İş Yerleri arasında seçilen Menarini Türkiye, insan sağlığı için değer yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Önceki

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Bilime Meraklı Gençleri Bekliyor

Sonraki

Pfizer Türkiye’den ”Kırmızı Kazak” Farkındalık Kampanyası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar