Merck Türkiye’de 2 Yeni Atama

Merck Türkiye’de 2 Yeni Atama

Merck Türkiye’de, yetenek yönetimine ve gelişimine öncelik verme taahhüdünün bir parçası olarak ekip içinden iki yeni atama gerçekleşti.  Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Aydan Dinçer’in global atamasını takiben, Fertilite Terapötik Alan Direktörü Esra Onsun Bilgi, Onkoloji Terapötik Alan Direktörlüğü’ne atanarak yerini 2011 yılından bu yana Merck Fertilite ekibinde görev yapan Süleyman Bozoğlu’na bıraktı.

Esra Onsun Bilgi

2010 yılından bu yana Merck bünyesinde görev yapan Fertilite Terapötik Alan Direktörü Esra Onsun Bilgi, Onkoloji Terapötik Alan Direktörlüğü pozisyonunu üstlendi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans ve MBA yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan Bilgi, birçok global firmada çalıştıktan sonra 2010’da Merck’teki kariyerine başladı. Fertilite alanında sırasıyla Ürün Müdürlüğü, Pazarlama Müdürlüğü, Kıtalararası Bölge Pazarlama Müdürlüğü ve Pazarlama & Satış Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. 2018’den itibaren Fertilite Terapötik Alan Direktörlüğü’ne atanan Bilgi, ekibiyle birlikte Türkiye’nin Fertilite alanında bölgesel ve global Eğitim Merkezi olması için başarılı çalışmalar gerçekleştirdi.

Süleyman Bozoğlu  

2011 yılında Merck Türkiye’ye katılan ve 2021’den bu yana Fertilite Satış Müdürlüğü yapan Süleyman Bozoğlu, Fertilite Terapötik Alan Direktörlüğü görevine atandı.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA yüksek lisans eğitimini tamamlayan Süleyman Bozoğlu, Merck’te Ürün Tanıtım Uzmanlığı, Ürün Müdürlüğü, Pazarlama Müdürlüğü ve son olarak Fertilite Satış Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Fertilite global ekibinde kısa dönem görevlendirmeleri başarıyla yerine getirdi. Bozoğlu, Merck Türkiye Fertilite Ekibiyle birlikte, yerel ve bölgesel birçok stratejik projenin hayata geçirilmesine katkıda bulundu.

Merck Hakkında:

Dünyanın bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, Sağlık Hizmetleri, Yaşam Bilimleri ve Elektronikler alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık 64.000 çalışanı, daha keyifli ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın yeni yollarını bulmak için her gün milyonlarca insanın hayatında olumlu bir fark yaratmak amacıyla çalışmaktadır. Merck, gen düzenleme teknolojilerini geliştirme ve benzersiz yöntemler keşfetmekten, akıllı cihazlar kullanarak en zorlu hastalıkları tedavi etmeye kadar her alanda varlığını göstermektedir. 66 ülkede faaliyet gösteren şirket için, bilimsel merak ve sorumluluk sahibi girişimcilik teknolojik ve bilimsel gelişimin kilit unsurları olmuştur. Merck, 1668 yılındaki kuruluşundan bugüne bu şekilde büyümüştür. Şirketi kuran aile, halka açık şirketin hisselerinin çoğunluğuna sahip olmayı sürdürmektedir. Merck, Merck adının ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bu konudaki tek istisna ABD ve Kanada’dır; Merck’in farklı iş kolları ABD’de ve Kanada’da sağlık alanında EMD Serono, yaşam bilimlerinde MilliporeSigma ve elektronikler konusunda EMD Performance Materials adıyla faaliyet göstermektedir. http://www.merck.com.tr/tr

Önceki

Türk Hematolojisinin Geleceği

Sonraki

Amgen Yurt Dışına Yetenek Transfer Etmeye Devam Ediyor

Öne Çıkanlar