Merck’ten Geleceğin Hekimlerine Burs

Merck, Türkiye’de topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Merck Türkiye, 25’inci yılında 25 depremzede Tıp Fakültesi öğrencisine Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle burs sağladı. Oluşturulan ‘Merck 25. Yıl Burs Fonu’nun kapsamı Merck Aile Vakfı (Merck Family Foundation) ile birlikte genişletildi. Böylece 25 depremzede Tıp Fakültesi öğrencisine lisans eğitimleri boyunca burs sağlandı.

Depremden etkilenen öğrencilerin eğitimlerini destekleyen Merck Türkiye, Türkiye’deki 25. yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle 25 Tıp Fakültesi öğrencisine burs sağladı.  TEV bünyesinde oluşturulan ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’na ek olarak, ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile de işbirliği yapan Merck, 25 lisans düzeyinde depremzede öğrenciye daha eğitim bursu sağladı. Böylece Merck Türkiye, TEV ve üniversite işbirlikleriyle bu yıl toplamda 50 depremzede üniversiteli gencin eğitim yolculuklarına destek oldu.

Hem Türkiye’de hem dünyada deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Depremin ilk gününden bu yana mevcut ihtiyaçlar doğrultusunda hem yerel hem de global inisiyatifleri hızla gerçekleştiren Merck şirketinin, çalışanlarının ve Merck Aile Vakfı’nın, deprem bölgesine ayni ve nakdi destekleri ve bağışları toplamda 1 milyon USD’ye ulaştı.

Merck’ten daha iyi bir gelecek için eğitime tam destek  

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer, konuyla ilgili “Bilimsel gelişimi ve insan hayatını merkeze alan bir şirket olarak, gençlerin eğitimini çok önemsiyoruz. Türkiye’deki 25. yılımızı kutladığımız bu yıl, 56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle çalışan Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yaparak ‘Merck Türkiye 25. Yıl Burs Fonu’nu oluşturduk. Bu fon aracılığıyla, yılın başında yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen 25 Tıp fakültesi öğrencisinin eğitimine destek olduk.” dedi. Merck’in temel iş prensipleri arasında sürdürülebilirliğin çok önemli bir yer tuttuğuna işaret eden Zayer, “Deprem bölgesine daha uzun vadeli destek vermek, öğrenim hayatları kesintiye uğrama riski taşıyan depremzede gençlerimizin yanında olabilmek ve bursumuzun sürekliliğini sağlayabilmek için Merck Aile Vakfı ile iletişime geçtik. Bu başvurumuza istinaden Merck Aile Vakfı, öğrencilerin burs sürelerini uzatarak, 25 Tıp fakültesi öğrencisinin lisans eğitimleri boyunca eğitim masraflarını karşılamamızı sağladı. Bizler ülkemizde topluma katkı sağlamaya ve gençlerin eğitimine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Taşkın: “Merck iş birliğimiz ile daha çok öğrencimizin hayatına dokunabileceğiz”

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Banu Taşkın da deprem bölgesinden birçok öğrencinin yaşadığı olumsuz şartları iyileştimeye yardımcı olabilmek ve ihtiyaçlara cevap verebilmek için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti, “Türk Eğitim Vakfı olarak ilk günden bu yana, depremden etkilenen bursiyelerimizin ve eğitim çağındaki tüm gençlerimizin eğitimi, hayalleri ve geleceği yarıda kalmasın diye bütün imkanlarımızı seferber ederek fırsat eşitliği ilkesiyle çalışmayı sürdürüyoruz.” dedi. Merck gibi iş birliği yaptıkları markaların desteklerinin çok değerli olduğunu belirten Taşkın, “Çalışmalarını bireysel ve kurumsal desteklerle sürdüren bizim gibi vakıflar için bu desteklerin uzun soluklu ve geniş etki alanına sahip olması, ortaya çıkan faydanın katlanarak büyümesine olanak tanıyor. Gençlerimizi eğitim yolculukları boyunca destekleyen bu gibi sürdürülebilir katkılar, özellikle afetzede öğrencilerimizin potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları açısından çok büyük önem taşıyor. Merck’e, ülkemizin dünya çapında gurur kaynağı olan doktorlarımızın yetişmesine sağladıkları bu kıymetli katkılar için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Merck Hakkında:

Dünyanın lider bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, Sağlık Hizmetleri, Yaşam Bilimleri ve Elektronikler alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık 64.000 çalışanı, daha keyifli ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın yeni yollarını bulmak için her gün milyonlarca insanın hayatında olumlu bir fark yaratmak amacıyla çalışmaktadır. Merck, gen düzenleme teknolojilerini geliştirme ve benzersiz yöntemler keşfetmekten, akıllı cihazlar kullanarak en zorlu hastalıkları tedavi etmeye kadar her alanda varlığını göstermektedir. 66 ülkede faaliyet gösteren şirket için, bilimsel merak ve sorumluluk sahibi girişimcilik teknolojik ve bilimsel gelişimin kilit unsurları olmuştur. Merck, 1668 yılındaki kuruluşundan bugüne bu şekilde büyümüştür. Şirketi kuran aile, halka açık şirketin hisselerinin çoğunluğuna sahip olmayı sürdürmektedir. Merck, Merck adının ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bu konudaki tek istisna ABD ve Kanada’dır; Merck’in farklı iş kolları ABD’de ve Kanada’da sağlık alanında EMD Serono, yaşam bilimlerinde MilliporeSigma ve elektronikler konusunda EMD Performance Materials adıyla faaliyet göstermektedir. http://www.merck.com.tr/tr

TEV Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti. https://www.tev.org.tr/

Önceki

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) Girişimiyle IQVIA Tarafından “Türkiye’de Nadir Hastalıklar” Raporu Bulguları Paylaşıldı

Sonraki

Astellas İlaç Singapur & Malezya Genel Müdürlüğü’ne Ayçın Oğuz Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar