MSD Medikal Direktörlüğü’nde Atama

MSD Medikal Direktörlüğü’nde Atama

Dünyanın en zorlu hastalıkları ile mücadelede, hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonuyla çalışmalarını 130 yılı aşkın süredir devam ettiren MSD, Medikal Departmanları ile ilgili atamalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, medikal alanında 14 yılı aşkın deneyimi, çeşitli tedavi alanları, proje yönetimi ve gözlemsel klinik çalışma yönetimi konularında güçlü bilgi birikimine sahip olan Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörü olarak 1 Mayıs 2022’de görevine başladı.

Ayten Aziz Alan kimdir?

Ayten Aziz Alan, 1999 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 4 Numaralı Bakü Şehir Hastanesi’nde Dahiliye bölümünde görev aldı. Türkiye’ye taşındıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Nörobilim Alanında Farmakoloji Uzmanlığını 2003-2008 yılları arasında tamamladı ve aynı zamanda Hollanda’da Radboud Üniversitesi ile yürütülen ortak Epilepsi çalışmalarında da araştırma görevlisi olarak yer aldı.

MSD Türkiye’nin Medikal Departmanına 2008 yılında İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katılan Ayten Aziz Alan, 2013 yılında MSL Müdürü pozisyonuna terfi etti ve ardından 2015 yılında İmmünoloji ve Onkoloji/Hastane Grup Medikal Müdürü olarak atandı. 2018 yılında ise Medikal Direktörlük görevini üstlendi.

2020’den bu yana Türkiye’de D&I sponsorluğu ve MSD Türkiye’de Women Network’ünün kurulum görevlerini üstlenen Ayten Aziz Alan’ın sponsorluğunda Women Network Türkiye, EEMEA’da en ilgili bölüm olarak seçildi.

Ayten Aziz Alan, aynı zamanda GMSA Global DEI Konseyinde EMEAC bölgesinin bir temsilcisidir.

Önceki

Menarini Grup Yeni Bölgesel Merkezini Dubai’de Açtı

Sonraki

MSD Medikal Direktörlüğü’nde Yeni Atama

Öne Çıkanlar