Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü Oğuz Akandil Oldu

Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü Oğuz Akandil Oldu

İlaç sektöründe uzun yıllar farklı yurtiçi ve yurtdışı pozisyonlarda görev alan Oğuz Akandil, Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Oğuz Akandil, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak, 2002 yılında aynı üniversitede MBA derecesini tamamladı. Meslek hayatına Pfizer İlaç firmasında başlayan Akandil; finans, satış, pazarlama, iş geliştirme, hayvan sağlığı gibi farklı departmanlarda görev aldı, 2011 yılında ise Finans Direktörlüğü görevine atandı. 2014 yılında Ukrayna Genel Müdürü olan Akandil, sonrasında Rusya İş Geliştirme ve Geri Ödeme Direktörlüğü görevlerini yürüttü.

2017 yılında Amgen firmasına Türkiye, Ortadoğu, Afrika Stratejik Planlama Direktörü olarak geçen Oğuz Akandil; bu görev sonrası Gensenta Ticari Direktörü olarak atandı. Akandil, son olarak Amgen Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Oğuz Akandil, başarılı kariyerine Nobel İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak “Sağlık İçin Değer” inancıyla Nobel İlaç çatısı altında devam edecek.

Önceki

AIFD Sağlık Politikaları Direktörü Nihan Burul Bozkurt Oldu

Sonraki

TRPharm’da Üst Düzey Atama

Öne Çıkanlar