Novartis Türkiye, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Novartis Türkiye, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz, protokolün Türkiye ve Novartis için oldukça değerli, uzun vadeli bir iş birliği oluşturduğuna inandığını belirtirken, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Surel, “Birbirimizi desteklediğimiz sürece insanlığa faydalı pek çok çalışma ortaya konacaktır” dedi.

 Novartis Türkiye ve Bilkent Şehir Hastanesi arasında imzalanan  iş birliği protokolü ile Bilkent Şehir Hastanesi’nin Klinik Araştırma Merkezi’nde yürütülen ulusal ve uluslararası tüm klinik çalışmalara destek sağlanması amaçlanıyor.

İmza törenine, Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Surel, Koordinatör Başhekim Yardımcısı  Doç. Dr. Burak Civelek ve Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz’ın yanı sıra hastane bünyesindeki Klinik Araştırma Merkezi’nin uzmanları ve Novartis Türkiye yönetim ekibi katıldı.

Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Surel, “Bu tarz iş birlikleri kurum olarak kendimizi değerlendirme fırsatı da sunması açısından çok değerli. Öncelikle Novartis ailesine katkıları için çok teşekkür ederim. Hastanemiz ile ilgili olarak şunu belirtmek isterim ki, burada çok ciddi bir akademik kadro var ve bizim amacımız da onların sahip olduğu donanımları ülkemize ve insanlığa faydalı hale getirmeleri için gereken desteği ve kolaylığı sağlamak. Bu bağlamda insan kaynağımız açısından da ve fiziksel alan açısından da klinik araştırmalar merkezimiz ile gurur duyuyoruz. Sağlık hizmeti sunumunun üç ayağı var; ilki biz sağlık çalışanları, diğeri hastalarımız ve üçüncüsü de sektör. Birbirimizi desteklediğimiz sürece insanlığa faydalı pek çok çalışma ortaya konacaktır” diyerek görüşlerini belirtti.

Novartis Türkiye

Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz konu hakkında şöyle dedi: “Novartis Türkiye olarak, hayata geçirdiğimiz bu iş birliğini çok önemsiyoruz. Bu sayede klinik araştırmalara değerli katkılar sağlanacağına inanıyoruz. Bu protokol Türkiye ve Novartis için oldukça kıymetli. Uzun zaman sürecek bir iş birliği başlattığımıza inanıyoruz. Bildiğiniz gibi tedavi ve insan sağlığı  söz konusu olduğunda paydaşlar arası gerçekleştirilen iş birlikleri çok önemli. Hastalara mümkün olan en kısa zamanda, en uygun tedaviyi ulaştırmak için çabalayan bu iki kurumun, hastaların faydası için önemli işlere imza atacağına inanıyorum.”

Konuşmaların ardından Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Surel ve Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz, iş birliği protokolünü imzaladı.

Novartis Hakkında  

Sağlık alanında kuruluşlardan biri olan Novartis, merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların tıbbi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla dünya firmaları arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 800 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. Dünya genelinde 140 ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 108.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de 1.600’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr

Önceki

Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne Atandı

Sonraki

Marmara Üniversitesi, Kalp Yetersizliğini Erken Tespit Etmek Amacıyla Çok Merkezli “PROHEART-AI” Projesini Hayata Geçiriyor

Öne Çıkanlar