Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne Atandı

Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne Atandı

2008 yılında Pfizer Türkiye’ye Proje Yöneticisi olarak katılan Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Lideri olarak atandı.

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Çağla Hullu, 2008 yılında Sabancı Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Proje Yöneticisi olarak Pfizer ailesine katılan Çağla Hullu, artan ürün sorumlulukları üstlenerek Onkoloji ve Dahili Uzmanlıklar portföylerinde görev aldı.

Çağla Hullu, Türkiye Çok Kanallı Pazarlama Müdürü olarak Küresel Ticari Operasyonlar ekibine katıldı. 2017 yılında Avrupa Orta Ölçekli Pazarlar Çok Kanallı Pazarlama Liderliği sorumluluğunu üstlenerek yirminin üzerinde ülkede lansmanlara, altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasına ve dijital uygulamaların etkin şekilde hayata geçmesine liderlik etti. Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri olarak takımıyla birlikte satış ve pazarlama aktivitelerine kapsamlı destek vererek çözüm ortağı olarak çalıştı. 2021 yılında Türkiye ve Polonya Hastane Kategori Lideri olan Çağla Hullu, yeni görevine atanmadan önce ise Türkiye’de COVID-19 ve Hastane kategorilerini yönetti.

Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Lideri Çağla Hullu, yeni göreviyle ilgili şunları belirtti: “Hasta odaklı yaklaşımımız, yenilikçi bakış açımız ve bilim kazanacak anlayışımız ile Pfizer, birçok ekip arkadaşım için olduğu gibi benim için de eşsiz bir lider okulu. Kariyer yolculuğumun başlangıcından bugüne Pfizer ailesinin bir parçası olarak, artan sorumluluklar üstlenmenin gururunu ve yeni görevimin heyecanını yaşıyorum.”

 Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren  yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer‘de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

 

Önceki

Merck Türkiye’den Üst Düzey Global Atama

Sonraki

Novartis Türkiye, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Öne Çıkanlar