Merck Türkiye’den Üst Düzey Global Atama

Merck Türkiye’den Üst Düzey Global Atama

Merck’te ekip üyelerinin kariyer yolculuklarına ve gelişimlerine öncelik verme taahhüdünün bir parçası olarak yeni bir global atama daha gerçekleşti. 2014 yılından bu yana Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Ayşegül Erkahraman, bundan böyle “MEAR bölgesi, Global Değer Gösterimi, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma (GVAP) Operasyonları Direktörü” olarak görevine devam edecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nde lisans, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde ise yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ayşegül Erkahraman, Merck’te bölgesel ve global projelerde görev aldı. Merck’teki kariyerine 2014 yılında Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Departman Müdürü olarak başlayan Erkahraman, 1 Haziran 2023 tarihi itibariyle “Global Değer Gösterimi, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma (GVAP) Operasyonları Direktörü” olarak atandı. Erkahraman, bu pozisyonda MEAR Bölgesinde (Orta Doğu, Afrika, Türkiye, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu) Pazara Erişim ve Fiyatlandırma konularında sorumluluk üstlenecek.

Ayşegül Erkahraman, Merck Türkiye’nin tüm terapötik alanlarındaki ürün portföylerine önemli katkılarda bulunmuş ve Almanya’da Global Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Birimi’nde çeşitli projeleri başarıyla yürüterek 6 ay süre ile görev yapmıştı.

Merck’e katılmadan önce, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD’de) ve çeşitli ilaç firmalarında çalışan Erkahraman, kalite güvence, araştırma geliştirme, ruhsatlandırma, pazar erişim ve fiyatlandırma alanlarında toplam 23 yıllık deneyime sahiptir.

 Merck Hakkında:

Dünyanın bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, Sağlık Hizmetleri, Yaşam Bilimleri ve Elektronikler alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin yaklaşık 64.000 çalışanı, her gün milyonlarca insanın hayatında olumlu bir fark yaratmak amacıyla çalışmaktadır. 1668 yılında kurulan ve halen 66 ülkede faaliyet gösteren şirket için, bilimsel merak ve sorumluluk sahibi girişimcilik teknolojik ve bilimsel gelişimin kilit unsurları olmuştur. Merck, Merck adının ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bu konudaki tek istisna ABD ve Kanada’dır; Merck’in farklı iş kolları ABD’de ve Kanada’da sağlık alanında EMD Serono, yaşam bilimlerinde MilliporeSigma ve elektronikler konusunda EMD Performance Materials adıyla faaliyet göstermektedir.

http://www.merck.com.tr/tr

 

Önceki

AbbVie 10 Yaşında!

Sonraki

Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne Atandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar