Novartis Türkiye Liderlik Ekibine Üst Düzey Atama

Novartis Türkiye Liderlik Ekibine Üst Düzey Atama

1998 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan ve ardından 2001 yılında Bentley College İş İdaresi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Doruk Arbay Novartis Türkiye’nin pazar erişim ve fiyat politikaları, yenilikçi sağlık çözümleri ve kamu ilişkileri yönetiminden sorumlu olacak.

Kariyerine Finansal Analist olarak HSBC ve Bank of America’da adım atan Arbay, ardından sırasıyla CNBC-e, Turkcell, Türk Telekom, Imperial Tobacco, Mondelez International Türkiye’de kamu iletişimi ve kurumsal iletişim departmanlarında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. Nisan 2022’den bu yana Bosch’ta Kamu Politikaları ve İletişim Direktörü olarak görev yapmakta olan Arbay, Novartis Türkiye’de gerçekleştirilen atama kapsamında Pazara Erişim & Sağlık Çözümleri & Kamu İlişkileri Direktörü olarak görevine devam edecek.

 

Novartis hakkında

Novartis, insanların yaşamlarını iyileştirmek ve uzatabilmek için tıbbı yeniden tasarlamaktadır. Ar-Ge’de teknoloji ve yeni erişim yaklaşımları aracılığıyla toplumlardaki en büyük hastalık yüklerini hafifleten ilaçlar sunar. Yeni ilaçlar bulma arayışında, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapan şirketler arasında sürekli olarak yer almaktadır. Novartis ürünlerini dünya çapında yaklaşık 800 milyon insana ulaştırmak için 140’tan fazla milletten yaklaşık 106.000 kişi birlikte çalışmaktadır. https://www.novartis.com

Önceki

Tohum Otizm Vakfı, Deprem Bölgesindeki Çalışmalarına Devam Ediyor

Sonraki

Biyoteknolojik İlaçta da Türkiye’nin Bir Numarası Olmak İstiyoruz

Öne Çıkanlar