Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörlüğüne Türkiye’den Atama

Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörlüğüne Türkiye’den Atama

Novartis Teknik Operasyonlar Kurtköy Fabrika Direktörü Filiz Gündoğmuş, yapılan yeni atama kapsamında mevcut rolüne ek olarak Novartis Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörü olarak atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Filiz Gündoğmuş, ilaç sektörüne 2001 yılında adım attı. Sonrasında çeşitli şirketlerde Ürün Yöneticiliği ve Ruhsatlandırma Uzmanlığı gibi farklı pozisyonlarda görev alan Gündoğmuş, 2006 yılında Novartis’te Ruhsatlandırma Stratejileri Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Novartis’teki kariyerini şirketin Kurtköy fabrikasında sırasıyla Üretim Kalite Müdürü, Kalite Uyum Müdürü, Fabrika Kalite Direktörü, Üretim Birimi Direktörü ve Fabrika Direktörü olarak ilerleten Gündoğmuş, yapılan yeni atama kapsamında mevcut rolüne ek olarak Novartis Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörü olarak görevine devam edecek.

Filiz Gündoğmuş, Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim grubunun lideri olarak Mısır, Endonezya, Pakistan, Rusya, Cezayir ve Bangladeş’te bulunan Novartis üretim tesislerinin de global yönetimini üstlenecek.

Novartis Hakkında 

Sağlık alanında kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de üretim tesisiyle ilaç yatırımı, ilaç ihracatı ve ilaç Ar-Ge’sinde lider. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların tıbbi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla firmalar arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 800 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. Dünya genelinde 140 ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 108.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de 1.600’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr   

   

Önceki

Roche, Alzheimer Hastalığında Erken Tanıyı Desteklemek İçin Eli Lilly İle İş Birliği Yapacağını Duyurdu

Sonraki

Kalp ve Damar Hastalıkları Riskini Yönetmek ve Azaltmak Mümkün

Öne Çıkanlar