Novo Nordisk Türkiye ‘’En İyi İşverenler’’ Listesi Farma Sektörü’nde İlk 3’te Yer Aldı

Novo Nordisk Türkiye ‘’En İyi İşverenler’’ Listesi Farma Sektörü’nde İlk 3'te Yer Aldı

Novo Nordisk Türkiye ‘’En İyi İşverenler’’ Listesi Farma Sektörü’nde İlk 3’te Yer Aldı 

Danimarka merkezli global sağlık şirketi Novo Nordisk, 100. yılında Great Place to Work® Enstitüsü tarafından bir kez daha ‘’En İyi İşveren’’ seçilerek, Sağlık Hizmetleri & Farma Sektörü 250-499 çalışan sayısı kategorisinde üçüncü sırayı aldı.

Novo Nordisk dünyada 1923’ten, Türkiye’de ise 1995 yılından bugüne diyabet, nadir hastalıklar ve obezite gibi ciddi kronik hastalıklar ile yaşayan bireylerin hayatlarını değiştirme amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl kuruluşunun 100. yılını kutlayan Novo Nordisk, En İyi İşverenler listesinde önceki yıllara göre üst sıralara yükselerek Türkiye’de ilaç sektöründe 250-499 işveren kategorisinde üçüncü sırada yer aldı. Novo Nordisk Vakfı tarafından yönetilen ve 80 ülkede faaliyet gösteren Novo Nordisk, aynı zamanda geçtiğimiz yıl global “Best Place to Work” sıralamasında birinci sıradaydı.

Novo NordiskTürkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen, ‘’100 yıllık şirket kültürümüzün en önemli prensiplerinin başında insana saygı geliyor. Bunun sonucu olarak çalışanların birbirine değer verdiği, şeffaf iletişimin teşvik edildiği ve kapsayıcı bir iş ortamına sahibiz.  Bizler Novo Nordisk ekibi olarak bulunduğumuz pozisyon ve yaptığımız iş fark etmeksizin ortak bir amaç için çalışıyoruz, o da yaşadığımız toplumda kronik hastalıklarla yaşayan insanların hayatlarını iyileştirebilmek. Bu ortak amaç ile sahip olduğumuz iş ortamı birleşince, çalışan bağlılığının ve memnuniyetinin yüksek olduğu en iyi işverenler arasında yer alıyoruz. 100. yılımızda ilk üçe girerek bu başarıyı kutlamalarımıza dahil edebilmemiz bizim için çok mutluluk verici.’’ dedi.
Novo Nordisk, Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen

Novo Nordisk’de çalışanların şirketin anayasası olarak benimsediği ‘’Novo Nordisk Tarzı’’ prensipleri doğrultusunda açık iletişim ve geri bildirim kültürü önceliklendiriliyor. Şirket ayrıca iş-yaşam dengesini ön plana çıkaran, esnek işveren deneyimi sunan, çalışanların hem mental hem de fiziksel sağlıklarını destekleyen İK uygulamaları ile dikkat çekiyor. Novo Nordisk çalışanlarına potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için hem İstanbul’da bulunan global organizasyon içinde hem de yurtdışında çeşitli uluslararası kariyer yolları ve gelişim fırsatları sunuyor. 

Novo Nordisk Hakkında

Novo Nordisk, 1923 yılında kurulan ve merkezi Danimarka’da bulunan global bir sağlık şirketidir. Amacımız, diyabet, obezite ve nadir görülen kan ve endokrin hastalıkları gibi diğer ciddi kronik hastalıkları yenmek için değişime yön vermektir. Bunun için çığır açan bilimsel atılımlara öncülük ederek; ilaçlarımıza erişimi genişletmek, tedavi sunduğumuz hastalıkları önlemek ve nihayetinde bu hastalıkları ortadan kaldırabilmek için çalışıyoruz. 80 ülkede yaklaşık 54.400 çalışanımızla, yaklaşık 170 ülkede ürünlerimizi hastalara sunuyoruz. Daha fazla bilgi için novonordisk.com

Önceki

“Doktordan Az Kullanılmış” Bu Defa Bir Kitap Adı

Sonraki

Özel Eğitim Kurumları, Tohum Otizm Vakfı ile Güçleniyor 

Öne Çıkanlar