Pfizer İsrail Genel Müdürü Metin Hullu Oldu

ulke_mudur_metin_hullu_

Metin Hullu on yılı aşkın süredir Pfizer Türkiye ailesinin üyesidir. En son İnflamasyon ve İmmünoloji Global Pazarlama Takımında görev almıştır. Şubat 2021 itibariyle Metin Hullu, Pfizer İsrail Genel Müdürlüğüne terfi etmiştir. 

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Kimya Mühendisliği diploması aldı. Ardından 2003 yılında New York Columbia Üniversitesi’nde Endüstri dalında master yaptı. Pzifer çatısı altındaki 13 yılı aşkın süre içerisinde Pazarlama, Pazara Erişim, Stratejik ve Liderlik pozisyonlarında çeşitli görevler aldı.

Metin Hullu, Pfizer ailesinde sahip olduğu güçlü deneyim ve yenilikçi çözümler getirme becerisini İsrail organizasyonunda da devam ettirecek.

Pfizer Hakkında

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmaktadır. Bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlıyor. Diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlıyor. 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanmasıyla birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

www.pfizer.com.tr

Önceki

”Öyle Söyleme” Elçileri Yetiştirilecek

Sonraki

MSD Türkiye’de Yeni Atama

Öne Çıkanlar