Pfizer Türkiye Temel Sağlık (Aşı ve Dahili Uzmanlıklar) Kategori Lideri Ayşe Nur Hananel Oldu

2003 yılında Pfizer Türkiye ailesine Yeni Ürün Geliştirme Departmanı bünyesinde Yönetici Adayı (MT) olarak katılan Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye Temel Sağlık (Aşı ve Dahili Uzmanlıklar) Kategori Lideri olarak atandı.

Ayşe Nur Hananel, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı yıl Pfizer Türkiye’ye Yeni Ürün Geliştirme Departmanı bünyesine Yönetici Adayı (MT) olarak katıldı. 2005’te Ürün Müdürü olarak atanan, 2006-2008 yılları arasında Avrupa Ürün Müdürü olarak Almanya’da ve İngiltere’de çalışan Ayşe Nur Hananel, 2008’de Kıdemli Ürün Müdürü, 2010’da İş Geliştirme Proje Lideri, 2011’de ise İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. 2013 yılında Nadir Hastalıklar Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesel Terapötik Alan Lideri olarak atanan Ayşe Nur Hananel, 2015-2018 yılları arasında Orta Doğu & Avrupa Bölgesi Nadir Hastalıklar Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2017’den itibaren sorumluluklarına ek olarak Nadir Hastalıklar Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi İş Birimi Lideri görevini üstlenen Hananel, 2018 yılından Mart 2023’e dek Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri olarak çalıştı. Ayşe Nur Hananel, yeni organizasyon yapılanması kapsamında, Aralık 2023’e dek üstlendiği Pfizer Türkiye Aşı Kategori Liderliği görevini genişleterek Temel Sağlık (Aşı ve Dahili Uzmanlıklar) Kategori Lideri oldu.

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.
www.pfizer.com.tr

Önceki

AstraZeneca Türkiye ile Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Arasında Klinik Araştırmalar Alanında Önemli İş Birliği

Sonraki

Amgen Scholars Programı, Türkiye’deki Öğrencilere Avrupa’da Bilimsel Araştırma Fırsatı Sunuyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar