Pfizer Türkiye, Yeniden En Çekici İşverenlerden Biri Oldu

Pfizer Türkiye, Yeniden En Çekici İşverenlerden Biri Oldu

Pfizer Türkiye, Yeniden En Çekici İşverenlerden Biri Oldu

Öğrencilerin, genç çalışanların ve çalışan adaylarının, şirketler açısından her yıl nabzını tutan Universum, bu yıl 11’incisini düzenlediği ve yaklaşık 52 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği Türkiye’nin En Çekici İşverenler Araştırması’nın sonuçlarını Harvard Business Review Türkiye Dergisi’nde açıkladı.

Pfizer Türkiye, 4 farklı alanda öğrencilerin ve genç profesyonellerin ilk 50 listesine adını yazdırmanın yanı sıra, Tıp ve Sağlık Bilimleri’nde birinciliği, Fen Bilimleri alanında ise ikinciliği elde etti.

Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenler Araştırması, bu yıl yaklaşık 52 bin katılımcı ile 11’inci kez gerçekleşti. 59 farklı üniversitede öğrenim gören 38 bin 202 öğrenci ile 12 bin 375 genç çalışanın ve bin 375 kırk yaş üstü deneyimli profesyonelin katıldığı araştırma, iş yaşamına dair beklentileri de ortaya koyuyor.

Pfizer Türkiye’nin En Çekici İşverenler Araştırması’nda elde ettiği sıralamalar ise şöyle:

Profesyonellere göre Tıp / Sağlık Bilimleri ilk 50’de 1. sırada

Tıp / Sağlık Bilimleri öğrencilere göre ilk 50’de 2. sırada

Profesyonellere göre Fen Bilimleri ilk 50’de 2. sırada

Fen Bilimleri öğrencileri arasında ilk 50’de 2. sırada

Profesyonellere göre Sosyal Bilimler / Eğitim / Hukuk arasında ilk 50’de

Mühendislik / BT öğrencileri arasında ilk 50’de

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı, araştırmada elde ettikleri başarılı sıralamalarla ilgili şunları söyledi: “Bilim kazanacak anlayışımızla, hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler amacımız doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Pfizer Türkiye’de rotasyonla lider yetiştirme anlayışımız, uluslararası kariyer fırsatlarımız, esnek ve keyifli çalışma ortamımız, Universe, “İyiSen” gibi programlarımız ve “Mozaik” inisiyatifimiz de dahil olmak üzere işveren markamızın tüm değerleri ve uygulamalarıyla yaşamlara dokunmak için burada sınır yok demeyi sürdürüyoruz. Geleceğin profesyonelleri olacak öğrenciler ve genç yetenekler tarafından en çekici işverenlerden biri seçilmekten dolayı gurur duyuyor ve kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 174 yıldır “hastaların hayatını değiştiren yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer‘de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

 

Önceki

15 Eylül Dünya Lenfoma Farkındalık Günü

Sonraki

Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ Bülteninde Bu Hafta: Elektronik Sigaralar Masum Mu? 

Öne Çıkanlar