Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ Bülteninde Bu Hafta: Elektronik Sigaralar Masum Mu? 

Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ Bülteninde Bu Hafta: Elektronik Sigaralar Masum Mu? 

Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ Bülteninde Bu Hafta: Elektronik Sigaralar Masum Mu?

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından hazırlanan ve tıbbın popüler alanındaki gelişmelerin, bilgilendirici özetler şeklinde kamuoyu ile paylaşıldığı “Bilimsel Gündem” bültenlerinin yeni sayısında, yine çok önemli konular ele alınıyor. Isıtılmış tütün ürünlerinin sağlığa zararlı olup olmadığı, iğne korkusu olanları yakından ilgilendiren “iğne öncesi masaj” yöntemi ve kanser taramasında elektronik sütyen teknolojisi, son sayının öne çıkan başlıkları. 

Abdi İbrahim’in Medikal Direktörlüğü’nce hazırlanan ve 2 hafta bir yayımlanan, “Bilimsel Gündem” bültenlerinin son sayısı, her zaman olduğu gibi gündemdeki konuları ve tıptaki önemli yeni gelişmeleri ele alıyor.

Elektronik sigaralar ne kadar zararlı?

“Bilimsel Gündem”in son sayısında, kullanımı giderek yaygınlaşan elektronik sigara başta olmak üzere yine çok özel konu başlıkları yer alıyor:

Kanser taramasında elektronik sütyen: Prof. Dr. Canan Dağdeviren ve ekibi meme kanserine erken tanı konulmasını sağlayabilecek elektronik sütyen geliştirdi. Sütyen herhangi bir operatöre gerek duymaksızın tüm memenin ultrason filmini birkaç saniye içinde çekiyor.

İğne öncesi masaj: Çocuklarda ve yetişkinlerde kaygı, sıkıntı ve korkuya neden olan iğneli işlemlerde, enjeksiyon ile ilişkili ağrıyı azaltmada girişim bölgesine masaj yapmanın etkinliği kanıtlandı.

Isıtılmış tütün ürünleri masum mu?Isıtılmış tütün ürünleri (HTP’ler), geleneksel sigaradan daha mı az zararlı? Sigarayı bırakmaya yardımcı olabilir mi? Bu soruların cevabı Abdi İbrahim ‘Bilimsel Gündem’ bülteninde.

Spotify ve YouTube’a da yükleniyor

Tıbbın popüler alanındaki tüm yeni gelişmelerin, sade, kolay anlaşılır ve bilgilendirici bir yapıda kamuoyu ile paylaşıldığı bültenler, 25 bin KVKK onaylı kişiye mail yoluyla iletiliyor. Tıp alanındaki gelişmelerin yanı sıra Türk ve yabancı bilim insanları hakkında da bilgi paylaşımı yapılan referans kaynak niteliğindeki bültenler, Abdi İbrahim web sitesinde yayımlanıyor. Bunun yanı sıra her yeni sayısı podcast formatında Spotify’a yükleniyor ve sonrasında bu podcastler Youtube üzerinden de paylaşılıyor.

Abdi İbrahim Bilimsel Gündem bültenlerine şu adreslerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi: https://www.abdiibrahim.com.tr/basinda/bilimsel-gundem

Önceki

Pfizer Türkiye, Yeniden En Çekici İşverenlerden Biri Oldu

Sonraki

Prostat Kanserine Karşı Top Sende, Geç Kalmadan Haydi Kontrole!

Öne Çıkanlar