Roche Türkiye, Bir Kez Daha “En İyi İşveren” Ödülünün Sahibi Oldu

Roche Türkiye, sağlık hizmetleri ekosistemindeki öncü insan ve kültür uygulamalarıyla bir kez daha insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alan Top Employers Enstitüsü tarafından “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü.

Benimsediği çevik iş yapış şekliyle çalışanlarının kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlayan Roche Türkiye, insanı her zaman odağına alan vizyonunu insan ve kültür uygulamalarıyla da ortaya koyuyor. Roche Türkiye’nin çalışanlarının gelişimine ve çalışma şartlarına yönelik geliştirdiği bu uygulamalar, dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alan Top Employers Enstitüsü’nün detaylı araştırma ve değerlendirmeleri sonucunda bir kez daha “En İyi İşveren” sertifikası ile taçlandırıldı. Roche Diagnostik Türkiye üst üste 5’inci, Roche İlaç Türkiye ise 2’nci kez bu ünvana layık görüldü.

Lider gelişimi, performans ve kariyer yönetimi, ücretlendirme, yan haklar, işgücü planlaması, yetenek stratejisi, işe alım, öğrenme, gelişim ve kültür gibi kilit disiplinlerde gösterdikleri başarıları merkeze alarak şirketleri değerlendiren Top Employers Enstitüsü, “En İyi İşveren” ünvanını, kapsamlı gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda tüm şartları sağlayarak çalışanların mesleki ve kişisel gelişimi adına en iyi çalışma koşullarına sahip şirketlere veriyor.

Türkiye’de sağlık hizmetlerini şekillendirirken hem hastaların hem de sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeye odaklanan Roche Türkiye, esnek çalışma ortamı, evden çalışma uygulaması, çeşitlilik ve kapsayıcılığa verdiği önem, kısa ve uzun süreli yurt dışı ve rotasyon fırsatları, çevik, esnek ve iş birliğine dayalı şirket kültürü ile çalışanlarının kendilerini geliştirebileceği bir çalışma ortamı sunuyor.

Roche İlaç Türkiye İnsan ve Kültür Lideri Banu Gülsün, “Roche Türkiye olarak, sunduğumuz yenilikçi sağlık çözümleriyle insanların yaşamlarını iyileştirmenin yanı sıra, çalışanlarımızın kariyer ve gelişim süreçlerine de odaklanıyoruz. İnsan ve Kültür uygulamalarımızı, çeşitlilik ve kapsayıcılık ilkelerini temel alarak şekillendirirken; şirket içerisinde esnek, iş birliğine ve sürekli öğrenmeye dayalı bir kültürü teşvik ediyoruz. İşte tüm bunlar, Top Employers Enstitüsü tarafından üst üste ikinci kez ‘En İyi İşveren’ ünvanına layık görülmemizi sağlayan temel değerlerimizdir. Bu ödül, Roche İlaç Türkiye’nin sadece çalışanlarına değer veren bir şirket olmanın ötesinde, onların kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleyen iş kültürü oluşturduğunun da önemli bir yansımasıdır.” ifadelerini kullandı.

Roche Diagnostik Türkiye İnsan ve Kültür Lideri Duygu Karakaş ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Roche’taki tüm çalışmalarımızda temel odak noktamız her zaman insan oldu. Bu öncelik, dünya genelinde yaşamları iyileştirme hedefimize ulaşma konusundaki kararlılığımızı vurgularken, aynı zamanda çalışanlarımızın kariyer gelişimine verdiğimiz önemi de yansıtıyor. Roche Diagnostik Türkiye olarak, beşinci kez üst üste Top Employers Enstitüsü tarafından ‘En İyi İşveren’ sertifikasına layık görülmek, sadece bir ödül değil, aynı zamanda şirket kültürümüzün ve insan odaklı yaklaşımımızın bir kanıtı. Bu başarıyı elde etmenin gururunu taşırken, çalışma ortamımızı daha verimli hale getirmek adına İnsan ve Kültür uygulamalarımızı sürekli olarak geliştirmeye devam edeceğiz.”

Roche Hakkında  
1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.  Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.  Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir. Ayrıntılı bilgi için www.roche.com‘u ziyaret ediniz. Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.
 

Önceki

Sanofi Türkiye, Okulda Diyabet Programı ve Kampüs Plus ile Golden Pulse Awards’ta Dört Ödül Kazandı

Sonraki

AstraZeneca Türkiye ile Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Arasında Klinik Araştırmalar Alanında Önemli İş Birliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar