Roche Türkiye’den Yeni Atama

Roche

Jürgen Längle’in 1 Şubat 2021 itibarıyla Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Roche Türkiye Finans Grubu İş Geliştirme ekibine 2010 yılında katılan Jürgen Längle, İlaç ve Diagnostik’in birleşme ile satın alma operasyonlarını gerçekleştirdi.

Jürgen Längle, 2015-2017 arasında Diyabet Fransa ve Frankofon Afrika ülkeleri Yönetim Merkezi Finans Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra 2018’te DIS’teki (Diagnostics Information Solutions) finans ekibinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu oldu.

1613991312_Jurgen_Langle___Roche_Ilac-scaled-e1614019702895-1536x1313-1.jpg

Längle, 2019’da ise DIS Operasyonları ekipleri için sorumluluk üstlenerek dijital sağlık hizmetlerinde yeni finansal çerçeveler ve iş modelleri hazırladı.

Jürgen Längle Almanya Mannheim Üniversitesi ve Paris ESSEC Business School’dan İşletme Araştırmaları alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Roche İlaç Türkiye’deki yeni göreviyle şirketin Finans ve Bilgi İşlem Bölümü tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ve projelerin tamamına liderlik edecek.

Roche’un ekiplerine hastaların yaşamlarında anlamlı bir etki sağlayan bir çalışma ortamı sunduğunu söyleyen Jürgen Längle “İnsanların sunduğumuz tedavilerden yararlanması beni heyecanlandırıyor. Kariyerim boyunca, farklı ülke ve departmanlarda çalışma fırsatım oldu. Bunun birlikte çalıştığım takımların başarısına katkıda bulunabilmem de önemli bir rolü olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar edinmiş olduğum tecrübelerle Türkiye’de ekibimiz ile çalışırken yeni ve farklı deneyimler kazanacağım için de büyük bir heyecan duyuyorum.” dedi.

Önceki

Boehringer Ingelheim’den Yeni Atama

Sonraki

Nadir Hastalıklar Ağı’ndan “Nadir Çağrı”

Öne Çıkanlar