Santa Farma İlaç İnsan Kaynakları Direktörü, Türkiye’nin En Beğenilen Altın Lideri Ödülü’nü Aldı

Prestijli liderlik ödülleri arasında yer alan Altın Lider Ödülleri 2022 yılı sahiplerini buldu.

Santa Farma İlaç İnsan Kaynakları Direktörü Sema Yetkiner, 2022 yılında en beğenilen 50 CHRO arasında yer alarak Türkiye’nin En Beğenilen Altın Lideri ödülünü aldı.

Altın Lider Ödülü, 46 binden fazla çalışan ve iş dünyası liderinin tekil oyuyla belirlendi.

Santa Farma İlaç’ın İnsan Kaynakları Direktörü Sema Yetkiner, “Bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum, oy verenlere çok teşekkür ederim. 26 yıllık iş hayatım süresince adil ve güvenilir bir lider olmaya gayret ettim.  Ekibimle birlikte çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini gönüllü olarak ortaya koyacakları bir çalışma ortamı yaratmaya çalıştım. Çalışan memnuniyeti, daha iyi iş sonuçlarına, daha iyi iş sonuçları da şirketin hedeflerine ulaşmasını sağlıyor. Değerlerimiz ışığında insan kaynakları sistemlerimizi günümüz ihtiyaçlarına göre güncellemeye ve bu sayede Santa Farma İlaç’ın hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Santa Farma İlaç hakkında:

Türkiye’nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan ve 78. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 44.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor. Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Türkiye Alzheimer Derneği’nden Önemli Proje: ADatHOME

Sonraki

Sanofi Türkiye, TT Ventures İş Birliğiyle Sağlıkta İnovasyon Ekosistemini Güçlendiriyor

Öne Çıkanlar