Seda Kozan, Menarini Global Medikal Müdür Oldu

Seda Kozan, Menarini Global Medikal Müdür Oldu

Menarini yetenek yönetimi uygulamaları çerçevesinde ekiplerine global pozisyonlarda fırsatlar sunmaya devam ediyor. Son olarak Menarini Türkiye’de Medikal Müdür olarak görev yapan Seda Kozan 16 Ocak tarihi itibariyle Floransa’ya “Global Medikal Müdür” olarak atandı.

Daha fazla sağlık, daha fazla mutluluk, daha fazla hayat misyonu doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Menarini, global atamalara devam ediyor. 2019 yılından bu yana Menarini Türkiye Medikal Direktörlüğünde görev yapan Seda Kozan, Menarini Group Global Merkez Floransa’ya “Global Medikal Müdür” olarak atandı.   

Seda Kozan, 2014 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. Tıp eğitimi sonrasında Esenyurt Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Kozan, 2019 yılında Menarini Türkiye’de Medikal Uyum Uzmanı olarak atandı. Haziran 2021 tarihinden itibaren Medikal Müdür olarak çalışmalarını sürdüren Seda Kozan 16 Ocak itibariyle Global Medikal Müdür olarak yeni görevine Floransa’da devam edecek.

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında I.E. Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Kincentric Best Employers Türkiye 2021 programı kapsamında Türkiye’nin En İyi İş Yerleri arasında seçilen Menarini Türkiye, 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

Selma Işıkol AstraZeneca Türkiye Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü Görevine Atandı

Sonraki

Elif Çetinkaya Pfizer Gelişmiş Pazarlar Ticari Beceriler Eğitim ve Gelişim Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar