Selma Işıkol AstraZeneca Türkiye Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü Görevine Atandı

Selma Işıkol AstraZeneca Türkiye Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü Görevine Atandı

AstraZeneca Klinik Araştırmalar Departmanı’nda gerçekleşen organizasyonel değişiklik ile Biyofarma Klinik Araştırmalar ve Onkoloji Klinik Araştırmalar olmak üzere iki ayrı bölüm oluşturuldu. 2016 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de çalışan ve Klinik Araştırmalar Departmanı’nda birçok görevi başarıyla yürüten Selma Işıkol, 1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü görevine terfi etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Selma Işıkol, 2007 – 2012 tarihleri arasında Sanofi Türkiye, 2013-2014 yıllarında Sanofi Kazakistan ve 2015 – 2016 yıllarında Novo Nordisk şirketlerinde Klinik Araştırmalar Departmanı’nda çeşitli görevlerde bulundu. 2016 yılında AstraZeneca Türkiye’ye Klinik Araştırmalar Proje Müdürü olarak katılan Işıkol, bu departmanda aldığı çeşitli görevlerin ardından son olarak Klinik Araştırmalar Departmanı’na bağlı olarak Onkoloji Klinik Araştırmalar Birim Direktörü görevini üstleniyordu.

Selma Işıkol bundan sonraki kariyerine AstraZeneca Türkiye Onkoloji Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü olarak devam edecek.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Deniz Karagülle, GEN Global Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Sonraki

Seda Kozan, Menarini Global Medikal Müdür Oldu

Öne Çıkanlar