Selçuk Tanrıverdi, Kazakistan’da Yılın CEO’su Seçildi

Selçuk Tanrıverdi, Kazakistan’da Yılın CEO’su Seçildi

Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Nobel AFF Genel Müdürü Selçuk Tanrıverdi, Kazakistan’da Yılın CEO’su Seçildi

Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Nobel AFF Genel Müdürü Selçuk Tanrıverdi, Kazakistan’ın saygın finans kuruluşu Centras Grup tarafından açıklanan Centras 500 listesinde “Yılın CEO”su seçildi.

1800’ün üzerinde şirketin başvuru yaptığı sıralamada; ülkede finansal performans ve yenilikçi yaklaşımı ile fark yaratan 500 şirket yer alıyor. “Yılın CEO” adayları söz konusu şirketlerden seçiliyor.

Centras 500 sıralamasında Yılın CEO’su; Kazakistan Ekonomistler Birliği, IDC, IFC, Grant Thornton, Ernst & Young, KPMG, PwC, McKinsey ve Qazaq Bağımsız Direktörleri gibi tanınmış kuruluşların üyelerinden oluşan Kazakistan Büyüme Forumu tarafından belirleniyor. Bu söz konusu prestijli ödül, CEO’ların güçlü liderlik özelliklerinin değerlendirilmesi sonucunda veriliyor. Ödül, aynı zamanda liderlik özelliklerinin, şirketin başarılarına olan yansımasını da temsil ediyor.

Sağlık için Değer ilkesi ile faaliyet gösteren yüzde yüz yerli sermayeli Türk şirketi Nobel, ilk yurtdışı yatırımını Ulkar Holding bünyesinde Nobel AFF adıyla Kazakistan’a gerçekleştirmişti. 2002 yılında Kazakistan’da kurulan Nobel AFF, ülkedeki yabancı sermayeli ilk üretim tesisi olmuştu. GMP sertifikasını Kazakistan’da alan ilk şirket olan Nobel AFF, ihracattaki başarısı ve vergi sıralamasındaki konumu ile dikkat çekiyor. Nobel AFF, Kazakistan ilaç sanayinde inovasyon ve ilerlemeye devam ediyor.

Nobel AFF, 500’e yakın çalışanı, yıllık 750 milyon tablet, 250 milyon kapsül, 20 milyon şurup ve süspansiyon, 10 milyon krem ve pomat üretim kapasitesi ile faaliyetlerine devam ediyor. Yerel pazarda yaklaşık 300 çeşit ürünü bulunan Nobel AFF; Kırgızistan, Özbekistan, Rusya ve Belarus’a da ürünlerini ihraç ediyor.

Nobel İlaç Hakkında:
Yarım asrı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de üç, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam beş üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 4000 kişilik, alanında uzman kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

Önceki

Genç Nesillerin Sağlık Bilinci “Eğitimle Sağlıklı Gelecek” Projesi ile Artıyor

Sonraki

Gilead Türkiye’ye TÜHİD’den Altın Pusula Ödülü

Öne Çıkanlar