Sema Özel Baydar, Kedrion Türkiye’ye Genel Müdür Olarak Atandı

Sema Özel Baydar, Kedrion Türkiye'ye Genel Müdür Olarak Atandı

Sema Özel Baydar, Nisan 2023’ten itibaren geçerli olmak üzere, Kedrion Biopharma’nın Türkiye iştiraki Kedrion Betaphar‘ın Genel Müdürü olarak atandı.

Sn. Baydar, İlaç, klinik beslenme, OTC ve medikal diagnostik alanında derinlemesine pazarlama uzmanlığı ve ticari bilgi birikimi, mevcut ve gelecekteki faaliyetimiz için önemli olan birçok küresel pazarda çok güçlü deneyimlerle birleştirmiştir. Güçlü liderlik deneyimine ek olarak, İmmünoloji, Kanama Bozuklukları, Anne Sağlığı ve Yoğun Bakım terapötik alanlarında karşılanmamış hasta ihtiyaçlarını karşılamak için hasta merkezli stratejiler geliştirmeye olan tutkusunu ve bağlılığını getirmektedir. Sn. Baydar, “Günlük taahhüdümüzün, Türkiye’de ve dünyada nadir hastalıklardan müzdarip hastalara yaşamlarını iyileştirmek için tüm paydaşlarla birlikte çalışmak olduğunu göz önünde bulundurarak, Kedrion’nun en iyi performans gösteren pazarlardan biri olan Türkiye için rehberlik etmekten gurur duyuyorum.” dedi.

2022 yılında Kedrion ve BPL (Bio Products Laboratory) ile güçlerini birleştirdi. İngiltere merkezli BPL, nadir hastalıkları tedavi etmek için plazma kaynaklı ürünlerden oluşan hedefli bir portföye sahiptir. Kedrion ve BPL’nin birleşmesi ile Kedrion, dünya çapında 4.800’den fazla kişiyi istihdam eden plazma kaynaklı ve nadir hastalıklar pazarında küresel bir oyuncu haline gelmiştir. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde KEDPLASMA tarafından yürütülen 75 merkezden ve Çek Cumhuriyeti’nde UNICAplasma tarafından yürütülen 5 merkezden oluşan bir plazma toplama merkezine ve dünya çapında 100’den fazla ülkede 37 ürün portföyüne sahiptir.

Önceki

Mehmet Yetiş Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar Kategori Lideri Oldu

Sonraki

Amgen Türkiye’nin Bilim Tutkunu Gençlerin Fikirlerini Ödüllendirdiği “IamGenius” İçin Başvurular Başladı

Öne Çıkanlar