Sevil Sipahi, AstraZeneca Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü Oldu

Sevil Sipahi, AstraZeneca Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü Oldu

Sevil Sipahi, 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü olarak AstraZeneca Birleşik Krallık’ta çalışmaya başlayacak.

Sevil Sipahi, yeni görevinde kronik böbrek hastalığı (KBH) odaklı olarak global marka planlarının geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Sipahi, son olarak AstraZeneca Türkiye’de Pazarlama ve Lansman Mükemmellik Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu rolünde pazarlama ekiplerinin yetkinlik ve becerilerini güçlendirmede ve lansman mükemmelliği kapsamında lansman süreçlerine katkı sağlamada önemli bir rol oynayan Sipahi, yarı zamanlı olarak Uluslararası Bölge Kardiyovasküler Renal Metabolizma Proje Lideri rolü ile Take Care of Me Programı’na liderlik etti.

Sevil Sipahi, ilaç endüstrisindeki çeşitli pazarlama ve satış liderliği rollerinde 10 yıllık deneyiminin ardından 2018 yılında AstraZeneca Türkiye’ye katıldı. Diyabet alanındaki ürün portföyünden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Sipahi ardından kalp yetersizliği ve kronik böbrek hastalığı lansmanlarına liderlik edip, görev süresi boyunca yurt dışı projelerinde çeşitli görevler üstlendi. Sipahi, ayrıca 2022’de global tarafından düzenlenen Kadın Liderler Programı’nı (Women as Leaders) başarıyla tamamladı.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

GSK Türkiye Otizmli Bireylere İstihdam Sağlıyor

Sonraki

Hakan Gürel Santa Farma İş Geliştirme Direktörlüğüne Atandı

Öne Çıkanlar