Hakan Gürel Santa Farma İş Geliştirme Direktörlüğüne Atandı

Hakan Gürel Santa Farma İş Geliştirme Direktörlüğüne Atandı

Türkiye’nin yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma İlaç’ın İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonuna 3 Nisan 2023 tarihi itibari ile Hakan Gürel atandı.

2005 yılından bu yana Türkiye’nin ilaç firmalarında görev alan Hakan Gürel, 2017-2020 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İhracat ve Out-licensing Müdürü, 2020 yılından bu yana da Humanis Sağlık A.Ş.’de Strateji, İş Geliştirme ve Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans mezunu olan Gürel, halen İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde doktora yapmaktadır.

Santa Farma hakkında:

Türkiye’nin ilaç firmaları arasında bulunan ve 79. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 44.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor. Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Sevil Sipahi, AstraZeneca Kronik Böbrek Hastalığından Sorumlu Global Pazarlama Direktörü Oldu

Sonraki

Berko İlaç 40. Yaşına Yenilenerek Giriyor

Öne Çıkanlar