Takeda Türkiye Finans Direktörü Alev Adal Oldu

Takeda Türkiye Finans Direktörü Alev Adal Oldu

Takeda Türkiye Finans Direktörü Alev Adal Oldu

İnsan kaynakları felsefesinin temelinde; dahiliyet, kapsayıcılık, esneklik ve çalışan refahına odaklanan Takeda Türkiye; çalışanlarına kendi potansiyellerini açığa çıkaracakları bir kariyer fırsatı sunuyor.

Başarılarının temel taşı olarak çalışanlarını konumlayan Takeda Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti. Gerçekleşen bu atama ile Alev Adal Finans Direktörü olarak yönetim ekibine katıldı.

2023 Ağustos ayı itibariyle Takeda Türkiye’ye Finans Direktörü olarak atanan Alev Adal; finans alanındaki bilgi ve deneyimi ile Takeda Türkiye Finans ekibinin liderliğini üstlenerek şirketin hedeflerini gerçekleştirmesine ve kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmasına katkı sağlayacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1995 yılında bankacılık sektöründe Dealer olarak başlayan Alev Adal, 2001 yılında Honda Türkiye Finans Bölümü Hazine kadrosuna geçerek otomotiv sektöründe Bütçe Raporlama Bölümünde Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Bütçe raporlama bölümünün kurulmasını ve raporlama sisteminin oluşturularak süreçlerin iyileştirilmesini sağlayıp, SAP geçiş projesini yönetti. 2010 yılında ilaç sektörüne Novartis ile geçiş yaparak sırasıyla; Kıdemli İş Planlama ve Analisti, Bütçe Raporlama, Ürün Maliyetleme Lideri, İş Planlama ve Analiz Direktörlüğü rollerini üstlendi. Novartis’te çalıştığı dönemde KPI raporlama sisteminin hayata geçirilmesi, global verimlilik projelerinin analiz ve ölçümlenme bölümünün Türkiye sorumluluğu gibi pek çok başarılı sürece liderlik eden Adal, 2019 yılında otomotiv sektörüne Still Arser ile dönüş yaptı. 

Önceki

Nobel AFF, Kazakistan’da Meme Kanseri Tedavisine Yönelik Biyoteknolojik İlaç Üretecek

Sonraki

Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar