Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü Oldu

Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü Oldu

Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü Oldu

İnsan kaynakları felsefesinin temelinde; dahiliyet, kapsayıcılık, esneklik ve çalışan refahına odaklanan Takeda Türkiye; çalışanlarına kendi potansiyellerini açığa çıkaracakları bir kariyer fırsatı sunuyor.

Başarılarının temel taşı olarak çalışanlarını konumlayan Takeda Türkiye’de gerçekleşen bu atama ile Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı.

2022 yılında Takeda Türkiye ekibine Nadir Genetik Hastalıklar alanında Terapötik Alan Lideri olarak katılan Nevin Kahraman Şevkli, bu alanda da medikal liderlik ve güçlü bir ekip oluşturulmasının yanı sıra çoklu fonksiyon iş birliği yönetimi ve çözüm ortağı olarak sağlamış olduğu katkılar ile tanı desteği hizmetlerine de medikale geçiş sürecinde ek sorumluluk alarak destek olmaya devam etti. Temmuz ayı itibariyle Takeda Türkiye Medikal Direktörü görevini üstlenen Şevkli, bu görevinde Türkiye medikal stratejisinden ve uygulamasından sorumlu olacak.

Nevin Kahraman Şevkli İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra 2012 yılında Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 2008 yılında Novartis’te diyabet alanında Medikal Müdür olarak başlayan ve ardından Kıdemli Medikal Müdür olarak devam eden Şevkli, 2011 yılında Alexion bünyesine geçerek Hematoloji ve Nefroloji alanında çalışmaya devam etti. 2012 yılında Merck’e transfer olarak onkoloji alanında Medikal Lider olarak başarılı projelere imza atan Şevkli; aynı zamanda EMEA bölge oryantasyon ekibi üyeliği ve “Global Oncology Science Hub” Projesinde medikal içerik liderliğini de üstlendi.

Önceki

Takeda Türkiye Finans Direktörü Alev Adal Oldu

Sonraki

Yasemin Hepsert Takeda Türkiye İş Operasyonları Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar