Yasemin Hepsert Takeda Türkiye İş Operasyonları Direktörü Oldu

Yasemin Hepsert Takeda Türkiye İş Operasyonları Direktörü Oldu

Yasemin Hepsert Takeda Türkiye İş Operasyonları Direktörü Oldu

İnsan kaynakları felsefesinin temelinde; dahiliyet, kapsayıcılık, esneklik ve çalışan refahına odaklanan Takeda Türkiye; çalışanlarına kendi potansiyellerini açığa çıkaracakları bir kariyer fırsatı sunuyor.

Başarılarının temel taşı olarak çalışanlarını konumlayan Takeda Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti.  Gerçekleşen atama ile Yasemin Hepsert Takeda Türkiye İş Operasyonları Direktörü oldu.

Farklı alanlardaki deneyimi, yönetim becerisi ve kapsayıcı liderlik özellikleri ile Ekim ayında İş Operasyonları Direktörü olarak atanan Yasemin Hepsert; Takeda Türkiye’nin 5 farklı bölümünün hedeflerini gerçekleştirmesine liderlik edecek.

2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Yasemin Hepsert, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi MBA Master Programını tamamladı. Profesyonel iş hayatına ilaç sektöründe, 2000 yılında Eczacıbaşı Baxter’de Satış Uzmanı olarak başlayan Hepsert; farklı tedavi alanlarında Bölge Müdürü ve Ulusal Tanıtım Müdürlüğü gibi pozisyonlarda da görev almakla birlikte Takeda-Shire birleşmesinin ardından Takeda Türkiye ekibine katıldı ve farklı başlıklarda sorumlu olduğu bölgelerde hekimler ile hastaların hayatına değer katacak iş birliklere liderlik etti. Yasemin Hepsert; görevi boyunca birçok lansman sürecini başarı ile yönetmenin yanı sıra Hematoloji iş birimi portföyündeki ürünlerin pazarlaması ve ekibin gelişimi faaliyetlerine yönelik Hemoflix, HemŞehir, Focus On Meetings ve “Gelişimin Mimarı Ol” gibi pek çok yeni projenin de tasarlanması ve uygulanması süreçlerine liderlik ederek “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” platformunda aktif olarak rol aldı.

Önceki

Nevin Kahraman Şevkli Takeda Türkiye Medikal Direktörü Oldu

Sonraki

Prof. Dr. Mehmet Cindoruk Türk Gastroenteroloji Derneği 2023-2025 Dönemi Başkanı Seçildi

Öne Çıkanlar