Takeda Türkiye İstanbul Maratonu’nda Kanserli Çocuklar İçin Koştu

Değerlerine ve bilime olan bağlılığı ile 240 yılı aşkın süredir İnsanlar İçin Daha Sağlıklı, Dünya İçin Daha Parlak Bir Gelecek sunma vizyonuyla faaliyet gösteren Takeda; topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirerek, gelecek nesillere daha parlak bir dünya bırakmayı amaçlıyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve sürdürülebilirlik faaliyetlerinde etki yaratmak, fayda sağlamak için ulusal ve uluslararası kuruluşlar, paydaşlarla da çalışan Takeda; faaliyet gösterdiği 80’den fazla ülkede olduğu gibi Türkiye’de de değerleri “Bütünlük, Dürüstlük, Adalet ve Azim”  rehberliğinde hastalar ve dünya için fayda yaratabilecek çalışmaları, Takeda çalışanlarından oluşan gönüllü ekibi ile hayata geçiriyor. 

Gönüllülük faaliyetlerini kurumsal kültürlerinin ayrılmaz bir parçası olarak gören Takeda Türkiye, bu kez 6 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşen N Kolay 44. İstanbul Maratonu’na katılarak Takeda Türkiye kurumsal koşu takımı ile Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Umutlu Kutular Projesi”ne destek oldu. Maraton kapsamında koşu takımı sayesinde toplanan bireysel bağışlarla; Türkiye genelinde kanser tedavisi görmekte olan çocuklar ve ailelerinin sağlıklı beslenme ve bedensel gelişimleri için gıda malzemeleri, hijyen-kişisel bakım ürünleri, çocukların bilişsel becerilerini artıracak etkinlik setlerinden oluşan Umutlu Kutular’ın daha çok aileye ulaştırılması hedefleniyor. 

Takeda Türkiye kurumsal koşu takımının oluşturduğu koşulsuz destek kampanyası 24 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Takeda Global Hakkında:

Takeda, Japonya merkezli, global, değerlerine bağlı, AR-GE odaklı vizyonuyla lider bir biyofarma şirketidir ve bilimi yüksek düzeyde yenilikçi ilaçlara çevirerek hastalara “Daha Sağlıklı, Daha Parlak Bir Gelecek” sunmayı amaçlamaktadır. Takeda, AR-GE çalışmalarını dört terapötik alana odaklanmıştır: Onkoloji, Gastroenteroloji, Nörobilim ve Nadir Hastalıklar. Ayrıca, Plazma Kaynaklı Tedaviler ve Aşı alanlarında da hedefe yönelik AR-GE yatırımları yapılmaktadır. Sağlam ve farklı yöntemler içeren bir portföy oluşturmak için geliştirilmiş ortak çalışmalara dayalı AR-GE becerilerini kullanarak ve yeni tedavi seçeneklerinin sınırlarını genişleterek, insanların hayatlarında fark yaratan yüksek düzeyde yenilikçi ilaçlar geliştirmeye odaklanmaktadır. Çalışanlar, hastaların yaşam kalitesini arttırmaya ve yaklaşık 80’den fazla ülke ve bölgede sağlık hizmetleri alanındaki iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya kararlıdır.

Daha fazla bilgi için: https://www.takeda.com

Önceki

Tohum Otizm Vakfı Sınıf Donanımı Projesi Kapsamında 156. Özel Eğitim Sınıfı İstanbul Bahçelievler’de Açıldı! 

Sonraki

Tip 1 Diyabetli Çocukların Okul Yaşamlarını ve Tedavilerini Destekleyen Okulda Diyabet Programı’nın Eğitim Platformu Yayına Başlıyor

Öne Çıkanlar