UCB Pharma Türkiye’de Global Atama

UCB Pharma Türkiye’de Global Atama

UCB Pharma Türkiye & Orta doğu ve Afrika Finans Lideri Ecem UyanıkerBelçika’da yer alan UCB Genel Merkezine Nöroloji Finansal Performans ve Analiz İş Ortağı görevine atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Ecem Uyanıker; kariyerine PWC firmasında Denetim bölümünde başlamış, sonrasında 2017 yılında UCB’ye Finansal Analist olarak katılmıştır. Kendisi 2022 yılından bu yana Türkiye & Ortadoğu ve Afrika Finans Lideri olarak görev yapmaktaydı.

100 yıla yaklaşan tarihi, 36 ülkede 8500 çalışanıyla Nöroloji ve İmmünoloji alanlarında faaliyet gösteren, hasta değer yaklaşımını ön planda tutan Brüksel merkezli Biyoteknoloji firması UCB Pharma, çalışanlarının kariyer planlarını desteklemesi ve özellikle son senelerde Türkiye kadrosundan isimleri global pozisyonlarda görevlendirmesi ile dikkat çekiyor.

UCB Pharma Hakkında

UCB (Union Chimique Belge), Emmanuel Janssen tarafından 1928 yılında Brüksel’de kurulmuş global bir biyofarma şirketidir. 1936 yılında ABD pazarına giriş yapan UCB Pharma, 1972 yılında Belçika Braine-l Alleud’da ilk Ar-Ge merkezini kurmuştur. 2004 yılında İngiliz biyoteknoloji şirketi Celltech’i, 2006 yılında da Alman ilaç şirketi Schwarz Pharma’yı ve son olarak 2020 başında Amerikan biyofarma şirketi Ra Pharmaceuticals Inc. (Ra Pharma)’yı bünyesine dahil etmiştir. Karbon ayak izini azaltma gayesiyle ekolojik dengeyi merkezde tutan bir anlayışa sahip olan UCB Pharma, gelirinin %25’ini ise ARGE’ye ayırmaktadır.

Önceki

‘‘Hastalarımızın Yaşamsal İhtiyaçlarına Odaklandık’’

Sonraki

Berko İlaç’tan Sektör Üniversite İş Birliği

Öne Çıkanlar