Wellcare Yönetici Kadrosunu Güçlendiriyor

Yönetici

Tüketici sağlığı alanına getirdiği yenilikler ve yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Wellcare, yönetici kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kendi alanında uzman isimlerle çalışan Wellcare; Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonuna İlhan Ok, Pazarlama Müdürü görevine ise Seda Yimenicioğlu’nu getirdi.

Tüketici sağlığı alanının yenilikçi markası Wellcare, yönetici kadrosunu güçlendiriyor. İlhan Ok Wellcare Satış ve Pazarlama Direktörü, Seda Yimenicioğlu ise Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

Wellcare Satış ve Pazarlama Direktörü: İlhan Ok

yöneticiAnadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi; Çağdaş Bilimler Enstitüsü’nde Pre-MBA programını tamamladı. 1994-2000 yılları arasında Novartis Consumer Health biriminde sırası ile Tıbbi Tanıtım Temsilcisi; Ürün Müdürü ve Ulusal Satış Müdürü olarak çalıştı. 2007-2012 arasında Roche İlaç’ta Ulusal Satış Müdürü görevinde bulundu. 2012-2019 arasında Sanovel İlaç’ta Ulusal Satış Müdürü, 2019-2021 tarihleri arasında ise Toksöz Grup – Montero OTC & Bebek Beslenmesi biriminde Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışma hayatına devam etti.

Wellcare Pazarlama Müdürü: Seda Yimenicioğlu

Seda Yimenicioğlu, 2000 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Dilbilim bölümünden mezun olduktan oldu. Marmara Üniversitesi Çağdaş Bilimler Enstitüsü’nde Pre-MBA programını tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 2005 yılında Roche’ta ‘Satış ve Pazarlama Asistanı’ olarak adım atan; Yimenicioğlu, 2006-2008 yılları arasında aynı firmada ‘Ürün Müdürü’ olarak çalıştı. Yimenicioğlu,  2008-2010 yılları arasında Sanofi’de, 2010-2013 yılları arasında ise İbrahim Etem Ulagay-Menarini’de ‘Ürün Müdürü’ olarak görev yaptı. 2014-2017 yılları arasında Generica’da, 2018-2021 yılları arasında Orzax’da; ‘Kıdemli Ürün Müdürü’ olan Yimenicioğlu, Pazarlama Müdürü olarak Wellcare ailesine katıldı.

Önceki

Jinekolojik Kanserler Nedeniyle Her Yıl Yüzbinlerce Kadın Hayatını Kaybediyor

Sonraki

Pfizer Gelişen Pazarlar & Çin Aşı İş Birimi Kıdemli Direktörü Serhan Altıntaş Oldu!

Öne Çıkanlar