AbbVie, Bir Kez Daha Avrupa’nın En İyi İşverenleri Arasında

Araştırmaya dayalı global biyofarma şirketi AbbVie, Great Place To Work (GPTW) Enstitüsü tarafından düzenlenen “Avrupa’nın En İyi İşverenleri” araştırmasında 2023 yılında 2. sıraya oturdu. Şirket aynı araştırmada “İlaç Endüstrisi” kategorisinde de birinciliğe yerleşti.  

Dünya çapında 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkede güven kültürüne sahip yüksek performanslı şirketleri değerlendiren Great Place To Work Enstitüsü®, Avrupa çapında 2023 yılının çok uluslu en iyi şirketlerini açıkladı. AbbVie, 2023 yılında başvuru yapan 3.300’den fazla organizasyon arasından 150 şirketin girdiği “Avrupa’nın En İyi İşverenleri” listesinde 2. sırada yer aldı. Üç yıldır üst üste “Avrupa’nın En İyi İkinci İşvereni” seçilen AbbVie, bu yıl “İlaç Endüstrisi” kategorisinde de birincilik koltuğunu korudu.

 

AbbVie Türkiye de, Great Place To Work Enstitüsü®️ tarafından düzenlenen ”Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde Sağlık Hizmetleri ve Farma sektörü 250–499 çalışan kategorisinde ve “Kadın Çalışanlar İçin En İyi İş Yerleri” listesinde yer aldı. Çalışan kadınlar iş hayatında eşit ücret, terfi, ayrımcı politikalara maruz veya eğitim olanaklarından yoksun kalma gibi mağduriyetler yaşıyorlar. “Kadın Çalışanlar İçin En İyi İş Yerleri” listesinde yer alan şirketler “Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” (EEDI) yaklaşımı ile kadın çalışanlarına sundukları iş yeri deneyimindeki başarıları ile dikkat çekiyor ve rakiplerinden ayrılıyor.

 

AbbVie Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seval Aksoy, “AbbVie olarak hem dünyada hem de Türkiye’de 10. yılımızı kutluyoruz. Geride bıraktığımız 10 yılda birçok başarıya imza atan şirketimiz, bugüne kadar dünya çapında En İyi İşveren sıralamalarında 40’ın üzerinde ülkede Great Place to Work Ödülü’ne layık görüldü. Güvene, açık iletişime ve şeffaflığa dayalı kapsayıcı bir çalışma ortamımızla gelecekte de en çok çalışılmak istenen şirketler arasında yer almaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

AbbVie Hakkında

AbbVie’nin misyonu, bugünün ciddi sağlık sorunlarını çözecek ve yarının tıbbi zorluklarıyla başa çıkacak yenilikçi ilaçlar bularak bunları insanlara sunmaktır. Allergan Aesthetics portföyündeki ürün ve hizmetlerin yanı sıra, immünoloji, onkoloji, nörobilim, göz sağlığı, viroloji, kadın sağlığı ve gastroenteroloji gibi birçok temel tedavi alanında insanların yaşamları üzerinde büyük bir etki yaratmak için çalışıyoruz. AbbVie hakkında daha fazla bilgi almak için adresini ziyaret edin. AbbVie’yi (@abbvie) TwitterFacebookInstagramYouTube ve LinkedIn hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Önceki

Lilly İlaç, ETİKA Türkiye Etik Ödülünü 11’inci kez kazandı 

Sonraki

Nobel AFF, Kazakistan’da Meme Kanseri Tedavisine Yönelik Biyoteknolojik İlaç Üretecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar