Belma Bozkurt, Alexion Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü Oldu

Nadir hastalıklar alanında 2010 yılından beri Türkiye’de hizmet veren global biyoteknoloji şirketi Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye yeni organizasyon yapısıyla liderlik takımında üst düzey atamalar gerçekleştirdi.

 

Liderlik takımından Belma Bozkurt satış ve pazarlama departmanında Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Duygu Ölmez pazar erişim departmanında Türkiye Pazar Erişim Direktörü, Emre Aktolga satış ve pazarlama departmanında Nöroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Oğuz Yılmazer ise medikal departmanda Kıdemli Medikal Direktörü olarak göreve başladı.

Belma Bozkurt kimdir?

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü ve Yeditepe Üniversitesi’nde burslu olarak MBA eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel kariyerine Abdi İbrahim İlaç’ta Management Trainee olarak başladı, ardından Novo Nordisk İlaç firmasında Ürün Müdürlüğü ve Bölgesel Ürün Müdürlüğü, Merck İlaç firmasında Pazarlama Müdürlüğü yaparak MS ve endokrin alanında lansman süreçlerine liderlik etti. Abdi İbrahim İlaç Romatoloji İş Birim yöneticiliğini takiben Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye’ye Hematoloji & Nefroloji İş Birim Direktörü olarak göreve başladı. İlaç sektöründe 17 yıldır satış ve pazarlama yönetimi alanında çalıştı. On farklı terapötik alanda kazandığı satış, pazarlama tecrübesi ile lansman, CSO, lisansör ilişkileri, orijinal, jenerik moleküller ve biyoteknoloji alanlarında tecrübe kazandı. Görevlerini başarıyla yürütmesinin ardından Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye’ye Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar hakkında 

Nadir hastalıklar alanında 30 yıldan bu yana lider olan global biyoteknoloji şirketi Alexion, 2010 yılından beri, Türkiye’de, nadir görülen hastalıklar alanında hizmet vermektedir. Etik değerlerine uygun olarak yüksek niteliklere sahip ekibiyle birlikte yenilikçi ilaçların yanı sıra nadir ve yıkıcı hastalıklardan etkilenen insanlara ve ailelerine, hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olacak destekleyici teknolojiler ve sağlık hizmetleri de sunan Alexion, nadir hastalıklara yönelik, kompleman fizyolojisi gibi karmaşık bir alana öncülük etmektedir. https://alexion.com  

Önceki

Sanofi, Care4Rare Programı ile Nadir Hastalıklar İçin Girişimcilerin Çözüm Başvurularını Bekliyor!

Sonraki

Dr. Duygu Ölmez, Alexion Türkiye Nadir Hastalıklar Pazar Erişim Direktörü Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar