Dr. Duygu Ölmez, Alexion Türkiye Nadir Hastalıklar Pazar Erişim Direktörü Oldu

Nadir hastalıklar alanında 2010 yılından beri Türkiye’de hizmet veren global biyoteknoloji şirketi Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye yeni organizasyon yapısıyla liderlik takımında üst düzey atamalar gerçekleştirdi.

Liderlik takımından Belma Bozkurt satış ve pazarlama departmanında Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Duygu Ölmez pazar erişim departmanında Türkiye Pazar Erişim Direktörü, Emre Aktolga satış ve pazarlama departmanında Nöroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Oğuz Yılmazer ise medikal departmanda Kıdemli Medikal Direktörü olarak göreve başladı.

Dr. Duygu Ölmez kimdir?

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra sağlık sektöründe ilk deneyimine Gazi Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümü’nde asistan doktor olarak başladı. Çocuk Cerrahisi asistanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 3 senelik hekimlik tecrübesinin ardından kariyerine ilaç sektörü ile devam etme kararı alan Dr. Duygu Ölmez, kurumsal kariyerine UCB Pharma’da MSL olarak başladı. 2016 yılında, Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye ailesine Medikal Danışman olarak katıldı. Bu süreçte Hacettepe Üniversitesi Farmakoekonomi bölümü yüksek lisansını ve The London School of Economics and Political Science (LSE) Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladıktan sonra toplamda 12 yıllık sağlık sektörü tecrübesiyle, Alexion’da farklı tedavi alanlarında Medikal Danışman, Kıdemli Ruhsatlandırma Müdürü ve Stratejik Proje Lideri gibi görevleri başarıyla yürütmesinin ardından Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye Pazar Erişim Direktörü olarak atandı.

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar hakkında 

Nadir hastalıklar alanında 30 yıldan bu yana lider olan global biyoteknoloji şirketi Alexion, 2010 yılından beri, Türkiye’de, nadir görülen hastalıklar alanında hizmet vermektedir. Etik değerlerine uygun olarak yüksek niteliklere sahip ekibiyle birlikte yenilikçi ilaçların yanı sıra nadir ve yıkıcı hastalıklardan etkilenen insanlara ve ailelerine, hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olacak destekleyici teknolojiler ve sağlık hizmetleri de sunan Alexion, nadir hastalıklara yönelik, kompleman fizyolojisi gibi karmaşık bir alana öncülük etmektedir. https://alexion.com  

Önceki

Belma Bozkurt, Alexion Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü Oldu

Sonraki

Emre Aktolga, Alexion Nöroloji İş Birimi Direktörü Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar