Emre Aktolga, Alexion Nöroloji İş Birimi Direktörü Oldu

Nadir hastalıklar alanında 2010 yılından beri Türkiye’de hizmet veren global biyoteknoloji şirketi Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye yeni organizasyon yapısıyla liderlik takımında üst düzey atamalar gerçekleştirdi.

Liderlik takımından Belma Bozkurt satış ve pazarlama departmanında Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Duygu Ölmez pazar erişim departmanında Türkiye Pazar Erişim Direktörü, Emre Aktolga satış ve pazarlama departmanında Nöroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Oğuz Yılmazer ise medikal departmanda Kıdemli Medikal Direktörü olarak göreve başladı.

Emre Aktolga kimdir?

Uludağ Üniversitesi Finans Bölümü’nü ve Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra profesyonel kariyerine Roche Türkiye’de başladı. 7 yıllık satış deneyimi sonrasında, Takeda İlaç Firması’nın Onkoloji Bölümü’nde pazarlama alanında çalışmaya devam etti.

2012 yılında Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye‘de, satış alanında göreve başladıktan 2 sene sonra, kariyerini Bölge Satış Müdürlüğü, Türkiye Satış Müdürlüğü ve Satış Direktörlüğü pozisyonlarında başarıyla sürdürdü. 18 yıllık kariyerinde, sekiz farklı terapötik alanda, orijinal ve biyoteknoloji ürünlerinde tecrübe kazanan Emre Aktolga Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye’ye Nöroloji İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar hakkında 

Nadir hastalıklar alanında 30 yıldan bu yana lider olan global biyoteknoloji şirketi Alexion, 2010 yılından beri, Türkiye’de, nadir görülen hastalıklar alanında hizmet vermektedir. Etik değerlerine uygun olarak yüksek niteliklere sahip ekibiyle birlikte yenilikçi ilaçların yanı sıra nadir ve yıkıcı hastalıklardan etkilenen insanlara ve ailelerine, hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olacak destekleyici teknolojiler ve sağlık hizmetleri de sunan Alexion, nadir hastalıklara yönelik, kompleman fizyolojisi gibi karmaşık bir alana öncülük etmektedir. https://alexion.com  

Önceki

Dr. Duygu Ölmez, Alexion Türkiye Nadir Hastalıklar Pazar Erişim Direktörü Oldu

Sonraki

Dr. Oğuz Yılmazer, Alexion Kıdemli Medikal Direktörü Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar