Dr. Oğuz Yılmazer, Alexion Kıdemli Medikal Direktörü Oldu

Nadir hastalıklar alanında 2010 yılından beri Türkiye’de hizmet veren global biyoteknoloji şirketi Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye yeni organizasyon yapısıyla liderlik takımında üst düzey atamalar gerçekleştirdi.

Liderlik takımından Belma Bozkurt satış ve pazarlama departmanında Hematoloji & Nefroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Duygu Ölmez pazar erişim departmanında Türkiye Pazar Erişim Direktörü, Emre Aktolga satış ve pazarlama departmanında Nöroloji İş Birimi Direktörü, Dr. Oğuz Yılmazer ise medikal departmanda Kıdemli Medikal Direktörü olarak göreve başladı.

Dr. Oğuz Yılmazer kimdir?

Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) mezuniyetinin ardından 7 sene hekimlik yaptıktan sonra 2009 yılında Novartis Onkoloji’de MSL olarak sektöre giriş yapmasının ardından, Boehringer Ingelheim firmasında Medikal Müdür olarak görev aldı. İlaç sektöründe Bölgesel Medikal Yönetici ve Medikal Müdür unvanlarıyla sektör tecrübesi kazandıktan sonra, 2011 yılında ise AstraZeneca Türkiye’de Medikal Yönetici olarak çalışmaya başladı. 12 yıllık kariyeri boyunca kardiyovasküler, metabolizma, solunum ve onkoloji tedavi alanlarında yine medikal departman içerisinde Grup Medikal Müdürü, MEA Bölgesi Kardiyovasküler Medikal Lideri, Ülke Medikal Direktörü ve Uluslararası Pazarlar (International) Onkoloji Medikal Direktörü dahil olmak üzere farklı sorumluklar üstlendi. Eylül ayında ise Alexion AstraZeneca Nadir Hastalıklar Türkiye Kıdemli Medikal Direktörü olarak atandı. Yeni görevlendirmenin yanı sıra, Alexion International Medikal Liderlik Ekibi’nin bir üyesi olarak yer alıyor.

Alexion, AstraZeneca Nadir Hastalıklar hakkında 

Nadir hastalıklar alanında 30 yıldan bu yana lider olan global biyoteknoloji şirketi Alexion, 2010 yılından beri, Türkiye’de, nadir görülen hastalıklar alanında hizmet vermektedir. Etik değerlerine uygun olarak yüksek niteliklere sahip ekibiyle birlikte yenilikçi ilaçların yanı sıra nadir ve yıkıcı hastalıklardan etkilenen insanlara ve ailelerine, hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olacak destekleyici teknolojiler ve sağlık hizmetleri de sunan Alexion, nadir hastalıklara yönelik, kompleman fizyolojisi gibi karmaşık bir alana öncülük etmektedir. https://alexion.com  

Önceki

Emre Aktolga, Alexion Nöroloji İş Birimi Direktörü Oldu

Sonraki

Janssen TURGAN Bölgesi İletişim ve Halkla İlişkiler Kıdemli Müdürü İrem Koyuncu Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar