Boehringer Ingelheim’dan Türkiye’deki Eczanelere İş Süreçlerinde Dijitalleşme Desteği

Boehringer Ingelheim’dan Türkiye’deki Eczanelere İş Süreçlerinde Dijitalleşme Desteği

Boehringer Ingelheim’dan Türkiye’deki Eczanelere İş Süreçlerinde Dijitalleşme Desteği

Boehringer Ingelheim, eczanelerle doğrudan iletişimde olmak ve bazı ürünlerinde eczanelerle olan iş süreçlerini veri ve yapay zekâya dayalı bir yaklaşımla yönetmek için Getron ile iş birliği kararı aldı.

Boehringer Ingelheim, proje partneri olarak yapay zekâ ve makine öğrenmesi destekli ürünleriyle Türkiye’de yirmi yıldır faaliyet gösteren Getron Bilişim Hizmetleri A.Ş.’yi seçti. Getron’ un sağlık sektörü için özel olarak geliştirilmiş servisleri kapsamındaki web uygulaması üzerinden gerçekleştirilen süreç otomasyonu ile üretici, depo ve eczaneler arası iş süreçleri hızlanıp, insan hatasına kapalı bir hale geldi. Böylelikle tüm paydaşların zaman, emek ve insan kaynağından tasarruf edildi ve iş akışlarında ölçülebilir hız ile operasyonel kolaylık sağlandı.

Getron Chief Business Officer Dr. Engin Yeşil: “Boehringer Ingelheim gibi bir markaya hizmet vermek bizim için şüphesiz mutluluk verici. Ayrıca bu proje, kısa bir süre içerisinde hazırlıklarımızı tamamlayıp, planlandığı şekilde eczacılarımıza da hizmet vermeye başladığımız için bize fazladan bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu. Geldiğimiz nokta itibariyle Getron Servisleri, Türkiye’deki eczanelerin %70’i tarafından aktif olarak kullanılıyor. Getron olarak yirmi yıldan uzun bir süredir Türkiye, Almanya ve Amerika ofislerimizde, dünyanın birçok ülkesinden, beş farklı sektöre yapay zekâ ve makine öğrenmesi destekli ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Yıllardır farklı sektör ve firmalarda kullanılan Getron Servisleri’i,  yapısı ve organizasyonumuzun çevikliği sayesinde, her bir iş ortağımızın kendi ihtiyaç, talep ve büyüklüklerine göre özelleştirilip ölçeklendirilebiliyor. Dolayısıyla, global rakiplerimizden çok daha kısa sürelerde canlıya geçip, küresel ortalamanın çok altında bir sürede yatırım maliyetlerini geri kazandırıp partnerlerimizi artıya geçiriyoruz.”

Önceki

Gonca Sivri Keskin, Santa Farma Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Direktörü Oldu

Sonraki

Pfizer, Forbes’un “Dünyanın En İyi İşverenleri 2023” Listesinde Yer Aldı

Öne Çıkanlar