Gonca Sivri Keskin, Santa Farma Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Direktörü Oldu

Gonca Sivri Keskin, Santa Farma Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Direktörü Oldu

Türkiye’nin yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma İlaç’ın Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Direktörlüğü pozisyonuna 16 Ekim 2023 tarihi itibari ile Gonca Sivri Keskin atandı.

2006 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarında görev alan Gonca Sivri Keskin, 2011-2016 yılları arasında Deva Holding (EastPharma)’de Uluslararası Pazarlar Teknik Ruhsatlandırma Takım Lideri, 2016 yılından bu yana da Pharmactive İlaç San. ve Tic. A.Ş.’de Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Keskin, Gazi Üniversitesi Farmasötik Kimya, Marmara Üniversitesi Farmakoloji ve İstanbul Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır, halen Gazi Üniversitesi Eczacılık bölümünde doktora yapmaktadır.

Santa Farma hakkında:

Türkiye’nin ilaç firmaları arasında bulunan ve 79. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 44.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor. Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Bristol Myers Squibb Türkiye, Kan ve Ötesi Projesiyle Sürdürülebilir Kan ve Kan Ürünleri Arzı için Çağrı Yapıyor

Sonraki

Boehringer Ingelheim’dan Türkiye’deki Eczanelere İş Süreçlerinde Dijitalleşme Desteği

Öne Çıkanlar