Santa Farma İlaç, Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Bir Etkinliğe İmza Attı

Santa Farma İlaç, Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Bir Etkinliğe İmza Attı

Türkiye’nin yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları için özel bir etkinliğe imza attı.

Önümüzdeki yıl kuruluşunun 80. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan, Türkiye’nin yerli ilaç firmalarından Santa Farma, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak üzere özel bir etkinlik düzenledi. Gebkim’de yer alan, ‘’Santa Farma Üretim ve Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe 523 Santa Farma çalışanı katıldı. Cumhuriyet’in 100. Yılı logosu 53m x 23m boyutlarındaki bir alanda, çalışanlar tarafından oluşturularak, özel bir görsel şölen sergilendi.

Santa Farma Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami Kiresepi:

“80. kuruluş yılımızı kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmaktan büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz. Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, ilaç sektörümüzün geçmişine saygı duyuyor ve geleceğine umutla bakıyoruz. Önümüzdeki yıllarda, cumhuriyetimizin kazanımlarından daima destek almış olan sektörümüzün sürdürülebilir ve yenilikçi odaklı yaklaşımlar benimsemeye devam etmesini diliyor ve bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da etik kurallardan ayrılmadan toplum sağlığına değer katarak gelişmesini sürdüreceğine inanıyorum.” dedi.

Santa Farma hakkında:

Türkiye’nin ilaç firmaları arasında bulunan ve 79. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 44.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor. Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Abdi İbrahim Otsuka, Dünya Ruh Sağlığı Farkındalık Ayı’nda Uyarıyor

Sonraki

Bristol Myers Squibb Türkiye, Kan ve Ötesi Projesiyle Sürdürülebilir Kan ve Kan Ürünleri Arzı için Çağrı Yapıyor

Öne Çıkanlar