Chiesi Türkiye, Great Place to Work “Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024” Listesinde Yer Almaya Hak Kazandı

Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü, Türkiye’de 12. kez düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024– Great Place to Work Listesi”ni açıkladı. Chiesi Türkiye, Great Place to Work® tarafından 2023-24 yılında değerlendirmeye alınan şirketler arasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” ödülüne layık görüldü.

 

Şirket aynı zamanda “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık”, “Çalışan Esenliği” alanlarında gerçekleştirmiş olduğu örnek uygulamalarla da “Wellbeing” ve “Diversity” alanlarında Özel Ödül almaya hak kazandı.

 

85 yılı aşkın deneyimiyle 30 ülkede yenilikçi farmasötik çözümlerle insanların hayat kalitesini iyileştirmek ve hem toplum hem de çevreye karşı sorumlu bir şekilde hareket etmek misyonu ile çalışmalarına devam eden Chiesi Grup, Türkiye’de En İyi İşveren sertifikasına bir kez daha sahip oldu.

 

Great Place to Work® Enstitüsü, dünya genelinde işyeri kültürünü iyileştirmek ve mükemmellik standartlarını teşvik etmek amacıyla faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve aidiyet duygusu kriterlerini başarı ile sağlayarak çalışanların anonim olarak paylaştığı geri bildirimlerle değerlendirilen Chiesi Türkiye’nin başarısı, şirketin insan odaklı yaklaşımından, açık iletişiminden ve her düzeyde ulaşılabilirliğinden güç alıyor. Chiesi Türkiye’nin stratejik öncelikleri arasında yer alan “çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, çalışan bağlılığı ve mutluluğu” odaklı faaliyetleri, kurumun çalışanları arasında olumlu bir atmosfer oluşturuyor.

Chiesi Türkiye Genel Müdürü Emre Kara alınan bu başarılarla ile ilgili duygularını şu şekilde ifade etti: “Chiesi Türkiye olarak, Great Place to Work® tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” ödülüne layık görülmekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu başarı, “Her birimiz farklıyız, her birimiz Chiesi’yiz” anlayışına dayananan değerlerimizle kapsayıcı bir ekip olarak iş birliği içinde çalışanlarımızın katkıları ve şirket kültürümüze olan bağlılığımızın bir göstergesidir. Gelecekte de çalışan deneyimimizi geliştirmeye ve topluma daha çok katkı sağlamaya devam edeceğiz. Chiesi Türkiye olarak, bu başarıyı tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza ithaf ediyoruz.”

 

 

Chiesi Grup Hakkında

Chiesi; solunum sağlığı, nadir hastalıklar ve özel tedaviler alanlarında yenilikçi tedavi çözümleri geliştiren ve bunları pazarlayan araştırma odaklı, uluslararası bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin misyonu, insanların hayat kalitesini iyileştirmek ve hem toplum hem de çevreye karşı sorumlu bir şekilde hareket etmektir.

İtalya, ABD ve Fransa’da yasal statüsünü Benefit Corporation (Fayda Şirketi) olarak değiştiren Chiesi’nin bir bütün olarak toplum için ortak değer yaratma taahhüdü, yasal olarak bağlayıcı nitelikte olup şirket genelindeki karar verme sürecinin merkezinde yer almaktadır. 2019’dan beri sertifikalı bir B Corp olarak yüksek sosyal ve çevresel etki standartlarını karşılayan küresel bir şirketler topluluğunun parçasıdır. Şirket, 2035 yılına kadar net sıfır hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Merkezi Parma’da (İtalya) bulunan Chiesi, 85 yılı aşkın deneyimiyle 30 ülkede faaliyet göstermektedir ve 6000’den fazla çalışanı istihdam etmektedir. Grubun Parma’daki araştırma ve geliştirme merkezi, Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç’teki diğer 6 önemli Ar-Ge merkezi ile birlikte çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için www.chiesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Pharminal İlaç Maraton İzmir 2024’te Kanser Savaşçıları Derneği için Koştu

Sonraki

Novo Nordisk Türkiye, Great Place to Work® Enstitüsü Tarafından Bir Kez Daha ‘’En İyi İşveren’’ Seçildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar