Pharminal İlaç Maraton İzmir 2024’te Kanser Savaşçıları Derneği için Koştu

Pharminal İlaç, gönüllülük faaliyetlerini şirket kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak benimseyerek, 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen Adım Adım ile Maraton İzmir koşusuna katılarak Kanser Savaşçıları Derneği’ne destek oldu.

 

Türkiye’de yardımseverlik koşularını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan ilk sivil toplum örgütü olan Adım Adım, bu yıl katılımcıları arasına Pharminal İlaç’ı da ekledi.

 

Etkinliğe katılan Pharminal İlaç ekip üyelerinden Medikal Müdür Ege Güven, Satış Müdürü Gürol Kaygısız, Kilit Müşteri Yöneticisi Ayşe Nur Aydınhan, Tıbbi Tanıtım Uzmanı Mehmet Ali Dirik ve Pazarlama Stajyeri Yıldız Öykü Kukul sivil toplum kuruluşlarına destek vermek konusunda dayanışmanın öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, kanserle mücadelede bir fark yaratmak için birlikte hareket etmenin gücünü gösterdiler.

 

Maraton İzmir 2024’te, Pharminal İlaç ekibi hem koşarak hem de destekleyerek, kanserle mücadelede önemli bir adım attı. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, toplumda fark yaratmayı ve daha sağlıklı bir gelecek için çaba sarf etmeyi amaçlayan Pharminal İlaç, gelecekte de toplumsal sorumluluk projelerine destek vermeye ve sosyal etkinliklere katılarak topluma katkı sağlamaya devam edecek.

 

 

  

 

Pharminal İlaç Hakkında

 

2017 yılında kurulan ve merkez ofisi Ankara’da bulunan Pharminal İlaç, Türkiye merkezli bir ilaç şirketi olarak 75 kişilik kadrosuyla hasta deneyimini iyileştiren yenilikçi farmasötik ürünlerin ticarileştirilmesine ve geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Dünya çapında önde gelen üreticilerden tedarik ettiği ürünleriyle ilgili satış ve pazarlama faaliyetlerini başarıyla sürdüren Pharminal İlaç, aynı zamanda yeni ürün araştırmalarına büyük önem vererek bu alanda yatırımlarını artırmaktadır. Pazarlamakta olduğu ürünlerin ruhsatlandırma süreçlerini sürdürürken, küresel çapta araştırmalarını genişleterek ve yeni ürün anlaşmaları için lisansörlerle iş birliğini artırarak ürün portföyünü genişletme yolunda ilerliyor.

Pharminal İlaç; nöroloji, kan hastalıkları, romatoloji ve onkoloji gibi çeşitli terapötik alanlarda uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme ekibine sahiptir. Bu ekip, hastalıkların tedavisine yönelik etkili ilaçlar geliştirerek hastaların yaşam sürelerini ve yaşam kalitelerini artırmayı amaçlamaktadır.

Özellikle lösemi, lenfoma ve multipl miyelom gibi malign hematoloji hastalıklarına yönelik tedavi seçeneklerini içeren ilaçları portföyüne ekleyen Pharminal İlaç, aynı zamanda kan ürünleri üreticilerinin Türkiye distribütörlüğünü de yapmaktadır.

 

 

Adım Adım Derneği Hakkında

 

Mart 2008 yılında kurulan Adım Adım, Türkiye’de kolektif yardım koşularını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan ilk sivil toplum örgütüdür. Spor etkinlikleri aracılığıyla, özellikle koşu, yüzme, bisiklet ve dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren disiplinlerde, ülkedeki önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

Adım Adım, yardımseverlik koşularına katılmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar oluşturur, yönetir ve geliştirir. Bu sayede toplumun çeşitli kesimlerinden insanlar, spor yaparak ve topluma fayda sağlayarak bir araya gelme fırsatı bulurlar.

Adım Adım, 2008’den beri yürüttüğü ‘Oluşum’ çalışmalarını, 2023 Eylül’ünde kazandığı ‘Dernek’ statüsüyle devam ettirmektedir.

 

 

Daha fazla bilgi için www.pharminalilac.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

“Benim Adım İnsan” Projesi Kapsamında “Derya ve Deniz Hayallerinin Peşinde” Dijital Çocuk Hikâye Kitapları Serisi Yayımlandı

Sonraki

Chiesi Türkiye, Great Place to Work “Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2024” Listesinde Yer Almaya Hak Kazandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar