Ersin Yılmaz, Amgen Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Olarak Atandı.

Amgen Türkiye’nin Yeni İK Lideri Ersin Yılmaz Oldu

Amgen’de 2020 yılından bu yana çeşitli İK pozisyonlarında çalışan Ersin Yılmaz, Amgen Türkiye İnsan Kaynakları Lideri olarak atandı.

Biyoteknoloji şirketi Amgen’de yeni İnsan Kaynakları Lideri Ersin Yılmaz oldu. Pamukkale Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Ersin Yılmaz, Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Ersin Yılmaz, Amgen’e katılmadan önce Eaton, Nissan, TAV ve Enpay’da çeşitli İK rollerinde görev yaptı. Amgen Türkiye ailesine 2020 yılında Gensenta İK Operasyonları Kıdemli Müdürü olarak katılan Ersin Yılmaz, Temmuz 2022’de Amgen Türkiye’ye İK Müdürü olarak transfer oldu ve İK İş Ortağı olarak çalıştı. Ersin Yılmaz, Türkiye yönetim ekibinin parçası olarak 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Amgen Türkiye İK Liderliği görevine başladı.

Amgen Hakkında
Biyoteknoloji alanında kuruluşlarından biri olan Amgen, biyolojinin gücünü kullanarak ciddi hastalıklara yönelik yenilikçi ilaçlar keşfedilmesi, geliştirilmesi, üretimi ve hastalara sunulması için çalışmaktadır.  Merkezi Thousand Oaks, Kaliforniya olan Amgen, dünya çapında 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlık durumlarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır. Amgen, stratejik önem taşıyan bölge ülkelerinde büyümeyi hedeflemiş ve Türkiye’yi de faaliyet göstereceği ülkelerden biri olarak belirlemiştir. Türkiye’de Amgen, 2005 yılında bir distribütör aracılığı ile ürünlerinin dağıtımına başlamış ve 2010 yılında merkez ofisini açmıştır.

Daha fazla bilgi için Amgen.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Hitler’den Kaçanlar: DR. Erika Bruck

Sonraki

Nil Günal Çakıroğlu ile Doğanın İçinden

Öne Çıkanlar