Evren Özlü, Boehringer Ingelheim Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika İnsan Sağlığı Direktörü Oldu

Boehringer Ingelheim’da Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ülkelerini kapsayan (IMETA) Bölgesi’nde Hayvan Sağlığı Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Evren Özlü, IMETA İnsan Sağlığı Direktörü olarak atandı.

İnsan ve hayvan sağlığı alanında 130 yıldan fazla süredir tedaviler sunan Boehringer Ingelheim, global çaptaki atamalarıyla çalışanlarının kariyer yolculuklarında gelişimlerini destekliyor. Eylül 2021’den bu yana Boehringer Ingelheim’ın Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ülkelerini kapsayan IMETA Bölgesi’nde Hayvan Sağlığı Direktörü olarak görev alan Evren Özlü, 1 Ocak 2024 itibarıyla IMETA İnsan Sağlığı Direktörü olarak atandı.

 

Evren Özlü Kimdir?

Özgeçmiş Bilgisi

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Evren Özlü, ABD’de Arizona State Üniversitesi’nde Ekonomi Master’ını tamamladı. Özlü, Boehringer Ingelheim’da Türkiye ve Sahra Altı Afrika Genel Müdürü ve Dubai’de META Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. IMETA Hayvan Sağlığı Direktörlüğü görevi sırasında Evren Özlü, Hindistan Hayvan Sağlığı faaliyetlerinin IMETA Bölgesi’ne entegrasyonunu sağlarken aynı zamanda çeşitli projelerin dolaylı pazarlara uygulanmasına öncülük etmiştir. Aynı zamanda, son iki yıl içinde ülkelerde çeşitli girişimlerde bulunulmasına liderlik eden Özlü, IMETA’nın bölgedeki kaynak dağıtımı süreçlerini ve organizasyon değişimini etkin bir şekilde yönetmiştir.

Boehringer Ingelheim Hakkında

Boehringer Ingelheim bugün ve nesiller boyunca yaşamları dönüştüren çığır açan terapiler üzerinde çalışıyor. Önde gelen araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Boehringer Ingelheim, karşılanamayan sağlık ihtiyaçlarının yüksek olduğu alanlarda inovasyonlar aracılığıyla değer yaratıyor. Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini koruyan Boehringer Ingelheim, çalışmalarında uzun vadeli sürdürülebilir bir yaklaşımı benimsiyor. 53.000’i aşkın çalışanıyla İnsan Sağlığı ve Hayvan Sağlığı olmak üzere iki iş alanında 130’dan fazla pazara hizmet sunuyor.

Önceki

Golden Pulse Awards’dan onKOlay’a “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” Ödülü

Sonraki

Sanofi Türkiye, Okulda Diyabet Programı ve Kampüs Plus ile Golden Pulse Awards’ta Dört Ödül Kazandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar