Golden Pulse Awards’dan onKOlay’a “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” Ödülü

Golden Pulse Awards’dan onKOlay’a “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” ödülü

Roche sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ile geliştirilen dijital hastalık takibi ve yönetimi uygulaması onKOlay, Golden Pulse Awards’da “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” ödülünün sahibi oldu.

Uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve tele sağlık uygulaması onKOlay, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ve Roche sponsorluğunda geliştirildi. Kanser hastalarının tedavi takibinin kolaylaştırılması ve verilerin hasta onayı ile hekimlerle paylaşılarak hastalığın daha etkin bir şekilde yönetilmesini hedefleyen onKOlay, alanında öncü ve yenilikçi bir uygulama olarak Golden Pulse Awards’da “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” ödülüne layık görüldü.

Roche İlaç Türkiye İş Birimleri, Çeviklik, Dijital ve Data Lideri Gizem Kedici Özbayraç, “Roche’un 125 yıldır sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere hastalıklarla mücadelede sunduğu yenilikçi tanı ve tedavi çözümleri yaşamları iyileştirirken, kurduğu güçlü iş birlikleri ile bu etkinin daha geniş bir alana yayılmasına olanak tanıyor. Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ile geliştirilen onKOlay uygulamasıyla kanser hastalarının hastalıkla mücadelesinde yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefledik. Her hastanın kendine özgü yolculuğuna, semptom takibinden hekim iletişimine, kanserle ilgili kapsamlı bilgilerden ilaç hatırlatıcısına kadar birçok fonksiyonla katkı sağlayan onKOlay’ın, ‘Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu’ ödülüne layık görülmesi bizi gururlandırdı. Önümüzdeki süreçte Roche olarak daha fazla hasta için daha fazla fayda yaratmak üzere, tele sağlık alanında yenilikleri takip ederek hasta yolculuğuna odaklanmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türk Kanser Derneği Sağlık ve Eğitim Direktörü Tuğçe Kuştur, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kanser hastalığı multidisipliner yaklaşım gerektiren, hekim ile yakın temasta olunması ve tedavi süreci/sonrasındaki etkilerin yakından takip edilmesi gereken bir hastalık. Komplikasyonları yönetebilmek için kişiye özel bilgilere kolay ulaşmak, tedavi süresince takip edilmesi gereken verileri etkili ve kolay ulaşılabilir şekilde kayıt altında tutmak hastalık sürecini olumlu etkiliyor. Teknolojinin ve dijitalleşmenin gün geçtikçe daha çok önem kazandığı bir dönemde, dijital sağlık yönetim uygulamasını kanser hastalarına fayda sağlayacak bir proje haline getirmek ve tüm emeklerimizin sonucu olarak bu değerli ödüle layık görülmek bizler için gurur verici.”

Albert Health Kurucu Ortağı ve CEO’su Recai Serdar Gemici ise şunları söyledi: “Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ile hayata geçirdiğimiz onKOlay ile kanser hastaları için klinik fayda yaratmayı amaçlıyoruz. Yapay zekâ tabanlı kronik hastalık yönetimi platformumuz Albert kapsamında yer alan onKOlay, onkoloji hastalarının hekimlerle iletişimini güçlendirmesine yardımcı oluyor. onKOlay aynı zamanda hekimlerimiz için de hastalığın takibi açısından kolaylıklar sunuyor. Uygulamamızın başarıyla kullanıma sunulması ve ödülle taçlandırılması bizleri çok mutlu etti.”

onKOlay Hakkında
Roche sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ile geliştirilen onKOlay dijital sağlık uygulaması ile hastaların yan etki takiplerinin yapılması, hasta günlüğünün tutulması, tutulan verilerin hekimlere doğru ve düzenli bir şekilde raporlanması sağlanıyor. onKOlay ile hastalar kanser türleri, onkolojik terimlerin anlamı ve sosyal yaşam hakkında bilgilere ulaşabiliyor.

Ayrıca uygulamayla hastaların fiziksel egzersiz, psikoloji ve beslenme konularındaki güncel bilgilerden faydalanması, ilaç hatırlatıcılarını kurması, günlük su tüketimi, tansiyon, nabız ve vücut kitle indeksi gibi bilgilerini takip etmesi, kanserle yaşam hakkında uzman görüşleri videoları ve hasta hakları konusunda bilgilendirici materyallere ulaşması, ihtiyaç duyduklarında da belirlenen kontenjanlar kapsamında psikolog ve beslenme uzmanları ile uzaktan ücretsiz görüşme yapabilmesi sağlanıyor.
onKOlay uygulamasını indirmek için: https://albert-health.app.link/Onkolay_goldenpulse

Roche Hakkında  
1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.  Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.  Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir. Ayrıntılı bilgi için www.roche.com‘u ziyaret ediniz. Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

Veeva Kodu: M-TR-00004102

Önceki

Golden Pulse Awards 2024’te AstraZeneca Türkiye’ye İki ödül

Sonraki

Evren Özlü, Boehringer Ingelheim Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika İnsan Sağlığı Direktörü Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar