Geçmişinden Kopyala Geleceğine Yapıştır

Lily Lale Yılmaz

Bilinçaltı Uzmanı

Peacock Spiritüel Yaşam Merkezi


Bilinçaltı, genel olarak bilincimizin altında kalan ve hatırlamadığımız şeylerin olduğu yer olarak bilinir. Her insanın bir bilinçaltı vardır ve düşünme sürecinde asıl işi ise bilinçaltı yapar. Uyku probleminden fibromiyalji ağrılarına kadar hayatımızda yaşadığımız birçok sorunun da kaynağı bu bölgede yer alırken, yine çözümü de aynı yerde aramak gerekiyor. Öyle ki Kopyala – Yapıştır adı altında bilinçaltında yapılan işlem bu durumun en iyi örneği. Geçmişimizdeki şu an yaşamış olduğunuz problemin olmadığı, sağlıklı, mutlu, huzurlu günlerinden kesit alıp geleceğinize yapıştırılıyor.

Türkiye’de tek bir kişinin uygulayabildiği Kopyala – Yapıştır yöntemi nedir?   

Kopyala – yapıştır yönteminin mucidi “Tek Türk öğrencimsin, ne güzel, bu teknik Türkiye’ye gidiyor” demese, bilmeyecektim tek olduğumu.  Çok uzun uğraşlardan sonra doğmuş mucizevi bir tekniktir. Sistemin çalışmasını kısaca özetlersek; sağlıklı, ağrısız bir gelecek için geçmişimizden faydalanıyoruz. Uygulamanın işlem provası ile yapılışı sadece 5 dakika sürüyor. Bu tekniğin istediğimiz sonucu vermesi için iki tane olmazsa olmaz şartımız var: Birinci şart, kişi o şikayetinden beslenmiyor yani fayda sağlamıyor olmalı. Bu duruma ikincil kazanç adını veriyoruz.  Bazen bilincimiz ‘kurtulmak istiyorum’ der ama bilinçaltından kurtulmak istemiyordur. İkinci şart ise, geçmişteki o sıkıntının olmadığı günlerinden hiç olmazsa bir günü hatırlıyor olmasıdır. Bu iki şartın sağlanması halinde mucize diye adlandırılabilecek dönüşümler gözlemliyoruz

Hangi sorunlara çözüm sağlıyor?                                                                

 Henüz 15 yıllık bir mazisi olan bu mucizevi teknik, aklın alamayacağı başarılar sağlıyor. Özellikle tıp dünyasının tüm uğraşlara rağmen ya da en başından “olmaz “dedikleri konular başta olmak üzere kişinin kurtulmak istediği tüm konularda kullanılabiliyor. Kişilerin artık devam ettirmek istemedikleri zararlı alışkanlıklarından kurtuldukları veya fibromiyalji ağrılarından aldığımız olumlu sonuçlar tekniğin çok başarılı olduğunu ve kusursuz çalıştığını bize ispatlıyor. Bir diğer örnek olarak ise bu tekniğin mucidi hocam, felçli birinin evine yürüyerek döndüğünü bizzat tecrübe etmiştir. Ancak, bu örnek için bir şartımız var bu noktada: Kişi daha önce sağlıklı yürüyor olmalı.

Ne kadar bir zamanda iyileşme sağlıyor?

Eğer kişi yaşadığı sıkıntıdan kurtulmak istediğini belirttiği halde, içten içe bilinçaltında kurtulmak istemiyorsa iyileşme süreci biraz daha uzun sürer. Bu duruma da az önce bahsettiğim gibi ikincil kazanç diyoruz. Fakat kişide ikincil kazanç olmaması durumunda uygulamayı bitirir bitirmez etkili bir sonuç alıyoruz.

Uygulama ne kadar sürüyor?  

Uygulama provası ile 5 dakika kadar sürüyor. Aslında prova da yaptığımız için iki kere çalışmış oluyoruz. Bazı sıkıntılar o kadar eskidir ki kişi geçmişinde o sıkıntının olmadığı zamanı bulmakta zorlanır. Bu aşamada ona zaman vermek gerekiyor. Bazen yarım saat sürdüğü oluyor. O sıkıntının hayatında hiç olmadan mutlu yaşadığı bir anı bulması uzun zaman alabiliyor. Kopyalayacağımız sağlıklı huzurlu sıkıntısız dönemin karesi, fotoğrafı alındıktan sonra kalan çalışma provası ile 5 dakikadır. Aslında hatırlama süreçleri vs., yani bütün çalışma A’dan Z’ye yarım saat sürebiliyor maksimum.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Kişiye hiçbir kimyasal verilmiyor. Bu yöntemi biricik yapan yanlarından biri de kişiye herhangi bir ilaç takviyesi olmaksızın fayda sağlayabilmesi zaten. Dik oturur pozisyonda çalışılıyor ve sağlıklı, huzurlu bir an’a gidiliyor. Hepsi bu.

Türkiye’de ilgi nasıl? 

Türkiye’de bu tekniğin varlığını bilen ve gerçekten sıkıntısından kurtulmak isteyenler tarafından yoğun ilgi var. En çok uykusuzluk çekenler başvuruyor. Bir de Fibromiyalji ağrısı olanlar. Ama sigara bırakmak gibi alışkanlık değiştirmek isteyenler tarafından da oldukça popüler.

Önceki

İyi Olma Hallerimiz

Sonraki

Kanserde Yaşam

Öne Çıkanlar