Humanis, Altın Havan Ödülü’ne Layık Görüldü

İnsan odaklı sağlık felsefesini benimseyen Humanis, 13. Altın Havan Ödülleri’nde nadir hastalıklardan biri olan Serebrotendinöz Ksantomatozis’in tedavisine yönelik sunduğu ürünü ile ‘Ürün Ödülü’ne layık görüldü.

Türk ilaç sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Humanis, güvenilir ve etkin sağlık çözümleri üretmeye devam ediyor. 2010 yılında 200 milyon dolarlık yatırım ile sektöre güçlü bir giriş yapan Humanis, başta kardiyoloji, dermatoloji, gastroenteroloji olmak üzere birçok önemli tedavi alanına yönelik geniş bir ürün portföyüne sahip. Türkiye’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teşvik edilen en büyük 5 ilaç Ar-Ge merkezinden birine sahip olan şirket, yaklaşık 100 kişiden oluşan güçlü Ar-Ge ekibi ile birlikte sektörde güvenilir ve yenilikçi sağlık çözümleri üretmek için çalışıyor. Şimdiye kadar 100’den fazla molekülde eşdeğer ürün geliştiren Humanis, 2030 yılına kadar ürün portföyünü geliştirerek merkezi sistemi, diyabet ve onkoloji alanlarına girmeyi hedefliyor. Yakın zamanda Serebrotendinöz Ksantomatozis hastalığının tedavisine yönelik ürünü ile nadir hastalıklar alanına da adım atan Humanis, bu alandaki yatırımlarını ve Ar-Ge çalışmalarını hızlandırdı.

Yenilikçi vizyonu ve güçlü teknolojik alt yapısı ile Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan Humanis, Serebrotendinöz Ksantomatozis hastalığının tedavisine yönelik sunduğu ilaç ile 13. Altın Havan Ödülleri’nde önemli bir ödüle layık görüldü. Humanis, Türk ilaç ve eczacılık sektöründeki çalışmaların ödüllendirildiği organizasyonda, nadir hastalıklara yönelik ürettiği ilk ilacı ile ‘Ürün Ödülü’nü kazandı.

YUNUS SANCAK: ‘ÜRÜN ÖDÜLÜ’ ALDIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ

Yüzde 100 yerli sermayeli bir ilaç firması olarak, sektörün önemli bir ihtiyacını karşıladıkları için mutlu olduklarını belirten Humanis CEO’su Yunus Sancak, ödülle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Deneyimini ve yatırımını sağlıklı ve iyi yaşamı desteklemek için kullanan bir ilaç firmasıyız. Bu çabamızın Altın Havan Ödülleri’nde ‘Ürün Ödülü’ ile takdir edilmesi bizim için gurur verici. Kanada ve Rusya’dan GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalarına, 2015 yılından itibaren ise Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan EU GMP sertifikasına sahip bir firma olarak, QbD, EMA ve ICH regülasyonlarına uyumlu şekilde ürün geliştirdiğimiz Ar-Ge merkezimizde, diğer alanlarda olduğu gibi nadir hastalıklar gibi zorlu ve özel alanlara yönelik ihtiyaçları karşılamak için de etkin ve güvenilir çözümler üretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

FATİH ELAY: “2024 YILINI UMUTLA VE HEYECANLA KARŞILIYORUZ”

2023 yılı sona ererken Humanis olarak birçok önemli adım attıklarını ifade eden Humanis Teknik Operasyonlar Genel Müdürü Fatih Elay, ödülün önemi ile ilgili şunları söyledi:

“2010 yılından bu yana düzenlenen Altın Havan organizasyonunu sektörümüz için çok değerli buluyorum. İnsan odaklı bir firma olarak üretmek ve güvenilir sağlık çözümlerimizi ihtiyacı olan herkese ulaştırabilmek tutkusu ile çalışıyoruz. Bu tutkuyla yürüttüğümüz faaliyetlerin Altın Havan gibi bir organizasyon tarafından ödüllendirilmesi bizi çok mutlu etti. Serebrotendinöz Ksantomatozis hastalığının tedavisine yönelik bu ürünü yerli üretim olarak pazara sunacak olmamız sebebiyle, kamuya fiyat avantajı da sağlıyoruz. Buna göre 2024 yılında, kamuya 250 milyon TL tasarruf katkısı yapacağımızı öngörmekteyiz. Humanis ve sektörümüz adına güçlü adımlarla 2023 yılını bitirirken, böyle değerli ödüller sayesinde 2024 yılını umutla ve heyecanla karşılıyoruz.”

 

Humanis hakkında:

2010 yılında Saya Grup bünyesinde Pharmactive olarak hizmet vermeye başlayan şirket, 2023 yılından itibaren Humanis adıyla çalışmalarına devam etmektedir. Her adımında insan odaklı yaklaşımla hareket eden ve ‘Herkes için sürdürülebilir sağlık’ anlayışı ile üreten Humanis, 200 milyon dolarlık bir yatırımla Çerkezköy’de kurduğu üretim tesisi ve AR-GE merkezi ile hem sektöre hem de Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir sağlık şirketidir. 

Dünyanın en büyük global ilaç firmaları ile üretim ortaklığı yaparak uluslararası pazarda da yetkinliğini kanıtlayan Humanis, inovatif, güvenilir ve etik değerler çerçevesinde tüm dünyada insana ve insan yaşamına değer yaratmayı hedeflemektedir. Pediyatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, kulak-burun-boğaz, dahiliye, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi ve acil tıp gibi birçok farklı tedavi alanda etkili bir portföye sahip olan Humanis, insan odaklı yenilikçi sağlık felsefesini sürdürmek adına Tüketici Sağlığı alanında da ürünler sunmaktadır. Humanis, farklı tedavi alanlarında sunduğu çözümleri ile sağlıklı bir geleceğe sahip çıkmak için çalışıyor.

Önceki

Prof. Dr. Mehmet Turgut, 9.Karadeniz Hematoloji Kongresi’ndeki Gelişmeleri Paylaştı

Sonraki

Sanovel MS Projesi ile Ulusal Nöroloji Kongresi’nden Ödülle Döndü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar