Kedrion Türkiye Great Place to Work Tarafından Verilen Wellbeing Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu

Plazma kaynaklı ürünlerle nadir ve çok nadir hastalıklar için tedavi çözümleri sunan Kedrion Biopharma’nın yan kuruluşu olan Kedrion Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından “Great Place to Work Wellbeing Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı. Kedrion, daha önce aldığı sertifikanın ardından aldığı bu özel ödülle birlikte başarılı kurum kültürü uygulamalarını da tescillemiş oldu.

Kedrion Türkiye, kurum kültürlerini ve çalışan deneyimini değerlendiren bağımsız araştırma kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen Wellbeing Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Çalışanları için göstermiş olduğu üstün çaba ve yenilikçi uygulamalarla daha önce Great Place to Work’ün “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2024” listesine girmeyi başaran Kedrion Türkiye, çalışanlarının sağlık ve refahını öncelikli tutan yaklaşımları sayesinde de Wellbeing Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. Şirket değerlerinden özeni ve insanı odak noktasına alan, çalışanlarının iyi oluşunu sağlamak için yapmış olduğu çalışmaların sonucu olan bu ödül ile Kedrion’un çalışanlarına özel wellbeing programıyla hayata geçirdiği düzenli egzersiz, temiz beslenme ve adil çalışma saatleri gibi uygulamaları ödüllendirilmiş oldu.

Great Place to Work Wellbeing Özel Ödülü’nün kurum olarak kazanılmasından dolayı yaşadığı gururu dile getiren Kedrion Türkiye Genel Müdürü Sema Özel Baydar, “Great Place to Work Enstitüsü tarafından daha önce “Great Place to Work” sertifikasını, ardından da “Great Place to Work Wellbeing Özel Ödülü”nü almaya hak kazandık. Bu ödüller, plazma kaynaklı hastalıkların tedavisinde öncülük ettiğimiz alanda, çalışanlarımıza gösterdiğimiz özen, sağlık ve mutluluklarını destekleme konusundaki sarsılmaz taahhüdümüzün bir göstergesi olarak büyük önem taşıyor. Sağlık misyonumuzu yalnızca ürünlerimizde değil çalışan haklarında da önemsiyoruz. Ayrıca doğaya, gezegene ve dünyaya katkı sağlıyor, kendi büyüdükçe çalışanlarını da her anlamda büyütebilen bir şirket olma hedefini taşıyoruz. Tüm bunların sonucunda önce Great Place to Work “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2024” listesine girmemiz, şimdi de “Wellbeing Özel Ödülü”nü kazanmamız bizleri gururlandırırken, bu unvanları korumak adına bundan sonra yapacağımız çalışmalar için de güç ve enerji veriyor. Her bir çalışanımızın bu başarıya katkısını takdir etmekle birlikte hep birlikte daha fazla başarıya imza atacağımıza olan inancımızla, çalışanlarımızın refahını daha da artırma yönündeki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

Kedrion Hakkında:

Kedrion Koagülasyon ve Nörolojik Bozukluklar ile Primer ve Sekonder İmmün Yetmezlikler gibi nadir ve ciddi hastalıkların ve durumların önlenmesi ve tedavisi için plazma türevi terapötik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımında uzman olan global biyofarmasötik ilaç şirketidir. Kedrion, 2001 yılında İtalya’da Marcucci ailesi tarafından kurulsa da ilaç sektöründeki kökenleri 1950’lere dayanmaktadır. 2022 yılında Kedrion, nadir hastalıkların tedavisi için yüksek kaliteli plazma kaynaklı ilaçların tedariğinde 60 yılı aşkın deneyime sahip İngiltere merkezli bir şirket olan BPL (Bio Products Laboratory) ile güçlerini birleştirdi. Böylece 100’den fazla ülkeye hayat kurtarıcı ürünlerden oluşan geniş bir portföy ile Amerika’da da toplamda 71 merkeze yayılan, Çek Cumhuriyetlerinde de 4 tane olmak üzere toplam 75 plazma toplama ağına sahip, uluslararası bir biyofarmasötik ilaç şirketi haline gelmiştir.   

Önceki

Umut Gül, AstraZeneca Türkiye Solunum, Aşı & İmmün Terapiler Grup Medikal Müdürü Görevine Terfi Etti

Sonraki

TRPharm Uluslararası Pazarlarda Yerelleşerek Büyüyecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar