Umut Gül, AstraZeneca Türkiye Solunum, Aşı & İmmün Terapiler Grup Medikal Müdürü Görevine Terfi Etti

2017 yılından bu yana AstraZeneca’da çalışan ve son olarak medikal departmanda solunum hastalıkları tedavi alanında Kıdemli Medikal Yönetici görevini yürüten Umut Gül, Nisan 2024 tarihi itibarıyla şirketin medikal departmanına bağlı solunum, aşı & immün terapilerden sorumlu Grup Medikal Müdürü görevine terfi etti. Gül yeni görevinde; sorumluluğundaki ürünlerin medikal iletişimlerinin yürütülmesi liderliğini yapacak.

Umut Gül kimdir?
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan ve 8 yıl birinci basamak hekim olarak çalışan Umut Gül, 2017 yılında kardiyovasküler ürün portföyünden sorumlu Bölgesel Medikal Yönetici olarak AstraZeneca Türkiye’ye katıldı. 2018 Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC) Bölgesel Medikal Yönetici elçisi ve solunum ekibinin tıp bilimleri yöneticisi olarak çalışan Gül, 2023 –2024 yılları arasında bir yıl boyunca AstraZeneca’nın uluslararası gelişim programı Plan100 kapsamında kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) tedavi alanında Medikal Lider olarak da görev yaptı. Gül, yeni görevine gelmeden önce en son medikal departmanda Kıdemli Medikal Yönetici (Solunum) olarak görev yapıyordu.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/  ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/  ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Önceki

Pfizer Türkiye ve Ahbap Derneği’nden Anlamlı İş Birliği: Deprem Bölgesi Adıyaman’da Vefa İlk ve Orta Okulu Açıldı

Sonraki

Kedrion Türkiye Great Place to Work Tarafından Verilen Wellbeing Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar