Lilly İlaç Gönüllüleri, Üç Ayrı Proje ile İyilik Peşinde

Lilly İlaç Gönüllüleri, Üç Ayrı Proje ile İyilik Peşinde

Lilly İlaç gönüllüleri, Gönüllülük Günü’nün 16. yılında üç ayrı proje ile iyilik peşinde

Zamanını, uzmanlığını ve kaynaklarını sosyal etki yaratabilmek için kullanan Lilly, tam 16 yıldır Gönüllülük Günü’nü düzenliyor. Her yıl global olarak gerçekleşen ve çalışan gönüllülüğünü destekleme yollarından biri arasında yer alan bu özel gün kapsamında Lilly Türkiye, Bir Kitap Bir Gelecek Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve GETEM ile üç ayrı çalışma gerçekleştirdi.

Lilly, kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin bir yansıması olarak her yıl tüm dünyada, çalışanların yaşadıkları bölgelerdeki öncelikli konulara eğilmelerine imkan sağlayan Lilly Gönüllülük Günü’nü düzenliyor. Lilly Türkiye gönüllüleri, bu yıl 16’ncısı gerçekleşen Lilly Gönüllülük Günü’nde üç ayrı proje gerçekleştirerek, Bir Kitap Bir Gelecek Derneği ve Tohum Otizm Vakfı’nın çalışmalarına destek oldular; aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) bünyesindeki internet kütüphanesi için kitaplara ses vermeye devam ettiler.

Lilly İlaç gönüllüleri, ilk projeleri kapsamında Bir Kitap Bir Gelecek Derneği ile iş birliği yaparak, deprem bölgesindeki çocukların yüzlerini güldürmek için “hayal çantaları” yaptılar. Gönüllülerin hep birlikte hazırladığı rengarek çantalar, içlerindeki malzemeler ile birlikte deprem bölgesine iletilecek.
Lilly İlaç gönüllüleri, ilk projeleri kapsamında Bir Kitap Bir Gelecek Derneği

İkinci proje kapsamında Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda otizm farkındalığı ile ilgili seminere katılan gönüllüler, ardından depremden etkilenen illerdeki otizmli çocukların faydalanacağı teknolojik eğitim kitlerinin paketlenmelerine destek oldular.

Üçüncü proje kapsamında ise 2020 yılından bu yana olduğu gibi, görme engelli bireylerin daha fazla sesli kitaba erişimlerini sağlayabilmek amacıyla GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı) bünyesindeki internet kütüphanesine destek olmak üzere gönüllü okuyucular kitaplara ses vermeye devam edecekler.

“Uzun dönemli sosyal etki yaratmaya devam edeceğiz”

Lilly Türkiye’nin bu yılki Gönüllülük Günü çalışmalarını değerlendiren Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Bahar Emeksizoğlu Pıcak görüşlerini şöyle paylaştı: “Tam 16 yıldır, 65’ten fazla ülkedeki Lilly çalışanları, Lilly Gönüllülük Günü aracılığıyla dünyanın dört bir yanında gönüllü olarak çalışıyor. Biz de bu yıl Bir Kitap Bir Gelecek Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve GETEM ile gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirdik. Her bir projede yer almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki süreçte de uzun dönemli sosyal etki yaratmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

1 Kitap 1 Gelecek Derneği hakkında daha fazla bilgi için: https://www.birkitapbirgelecek.org.tr/ Tohum Otizm Vakfı hakkında daha fazla bilgi için: https://tohumotizm.org.tr/

GETEM hakkında daha fazla bilgi için: https://getem.boun.edu.tr/

İlgili Kişiler:

Lilly İlaç hakkında:

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 147 yıllık bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 40.000’den fazla çalışanı olan Lilly‘nin yedi ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 9.600 çalışanı ve yedi ülkede Ar- Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji, romatoloji, migren ve erkek sağlığı tedavi alanlarındaki yenilikçi ürünlerini Türkiye’deki bireylerin erişimine sunmaktadır. www.lilly.com.tr

Önceki

“Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesinin İkinci Dönemi Başlıyor

Sonraki

Türk Oftalmoloji Derneği Ulusal Kongresi 8 Kasım’da Antalya’da Başlıyor

Öne Çıkanlar